Komentāri
Interesanti tērpi, riteņi un labs noskaņojums – Tvīda brauciens Rīgā
Foto: Līva Kozlovska

Rīgas Velonedēļas atklāšanas pasākums Tvīda brauciens pulcējis ap 400 cilvēku. Plkst.16 sākās brauciens, kurā kopīgi devās ap 400 cilvēku. Dalībnieku atsaucību nav traucējis arī šodienas lielais notikums – Lielā Talka, jo velomīļi Tvīda braucienam ir uzticīgi.

Apmēram pusstundu pirms brauciena sākuma Esplanādē jau bija ieradušies ap 150 velomīļi. Pasākumā piedalās gan jaunieši, gan vecāka gada gājuma cilvēki, gan arī ģimenes ar bērniem. Dalībnieki ir ģērbušies senatnīgās kleitās, uzvalkos un piemeklējuši senatnīgus aksesuārus. Daudzi parādē piedalās arī ar klasiskiem, senlaicīgiem velosipēdiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā pastāstīja pasākuma dalībniece Līva, viņu tajā piedalīties uzrunāja draugs. Uzzinājusi par eleganci un senatnes noskaņu, kas pasākumam piemīt, Līvai nav bijis divu domu – jāpiedalās. Uz pasākumu viņa ieradās rūpīgi saposusies 30.gadu stilā.

Pasākuma ietvaros esošajās velodarbnīcās bija iespēja pirms parādes pielabot savu braucamo, kā arī iepazīties ar Ērenpreisa velodarbnīcas divriteņu stendu. Lai parūpētos par savu ārējo tēlu, dalībniekiem būs pieejams kurpju spodrināšanas sols, kā arī friziera meistardarbnīca. Tiem, kas ar šīm lietām būs tikuši galā, būs iespēja piedalīties šautriņu mešanas atrakcijā vai iegūt veclaicīgu portretu fotostūrītī. Protams, neizpaliks arī laikmetam atbilstoši muzikāli priekšnesumi.

Tvīda brauciens sākās plkst.16 izbraucot no Esplanādes un virzījās pa vēsturisku Rīgas maršrutu, tāpēc piedalījās arī ārzemju viesi. Dalībnieki devās pārbraucienā caur vecpilsētu un bulvāru rajona dārziem, izmeta ainavisku loku pa kluso centru līdz Ģertrūdes ielas baznīcai, tālāk caur pilsētas centru apciemoja Grīziņkalna rajonu un virzījās uz Meistaru ielu un Matīsa ielu.

Tvīda brauciens noslēgsies velosipēdu darbnīcas Ērenpreiss pagalmā, Aleksandra Čaka ielā 90, kur tiks uzņemts tradicionālais Tvīda brauciena kopportrets. Tam sekos atpūta, dejojot mūzikas pavadījumā vai skatoties video no iepriekšējo gadu braucieniem.

Plkst.17.30 notiks ikgadējā Tvīda karaļa, karalienes un Tvīda ģimenes kronēšana. Šogad tiks izvirzītas arī jaunas nominācijas – Mazais Tvīda karalis un karaliene, kā arī Tvīda muzikants. Tāpēc mūziķi, ar pedāļiem aprīkotu skaņu iekārtu īpašnieki un dziedātāji aicināti piedalīties braucienā un papildināt gaisotni ar tēmai atbilstošu mūziku. Plkst.18 ikvienu priecēs rokenrola grupa Keksi, bet ap plkst.20 koncertu sniegs grupa Rīgas modes. Toties pēc plkst.23 visi tiks aicināti uz Tvīda noslēguma balli naktslokālā Aristīds.

Brauciens notiks pa maršrutu: Esplanāde pie Raiņa pieminekļa, Reimersa iela, Raiņa bulvāris, Brīvības bulvāris, Kaļķu iela, Līvu laukums, Meistara iela, Zirgu iela, Doma laukums, Pils iela, Pils laukums, Muitas iela, Kronvalda parks, Strēlnieku iela, Alberta iela, Antonijas iela, Elizabetes iela, Skolas iela, Stabu iela, Tērbatas iela, Tallinas iela, Jāņa Asara iela, Mūrnieku iela, Lienes iela, Matīsa iela, Aleksandra Čaka iela 90.

Valsts policija no plkst.16 līdz pasākuma beigām pavadīs pasākuma dalībniekus norādītajā maršrutā un nodrošinās ceļu satiksmes drošību un sabiedrisko kārtību brauciena laikā. Par pasākuma norisi ir atbildīgs Rīgas domes Satiksmes departaments.
Tvīda brauciens jeb Tweed Run ir kļuvis par tradīciju visā pasaulē. Rīgā simtiem velobraucēju tas pulcēs jau sesto gadu. Dzīvespriecīgajā divriteņu parādē spilgti uzmirdzēs daudzi klasiski un pat vēsturiski dāmu un kungu velosipēdi, kā arī braucēji būs uzposušies senlaicīgās kleitās, uzvalkos un aksesuāros no dažādiem laika posmiem.

Kā stāsta  Rīgas velo nedēļas koordinatore Linda Malvesa., Tvīda braucienam piemīt īpaša senatnes noskaņa, ko nevar izjust nevienā citā Rīgas velobraucienā. Parāde ik gadu vieno pieaugušos un bērnus, senus draugus un jaunus paziņas, riteņbraucējus, senlietu kolekcionārus, māksliniekus, mūziķus un vienkārši cilvēkus, kuri vēlas izbaudīt senatnes garšu. Viss, kas vajadzīgs, lai piedalītos braucienā, ir divritenis un gaumīgs ietērps, sākot ar 19.gadsimta frakām un vakarkleitām un beidzot ar 60.gadu rokenrola modi. Kā katru gadu, arī šogad izcilāko tērpu autoriem būs sarūpētas īpašas balvas.

Tvīda braucienu rīko Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un Ērenpreisa velosipēdu darbnīca sadarbībā ar biedrību Rīgas velo nedēļa un Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Skaties.lv piedāvā apskatīt kā uz Tvīda braucienu pulcējas forši velobraucēji!

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl