Rīgā notiks Mātes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi

0 Komentāru
Rīgā notiks Mātes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi
Foto: Travis Swan, Flickr

Svētdien, 10. maijā, Latvijā svinēs Mātes dienu. Rīgā šajos svētkos notiks vairāki koncerti un sirsnīgi pasākumi, veltīti māmiņām un vecmāmiņām, bet nedēļu vēlāk, 16. un 17. maijā, iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt arī Starptautiskajai ģimenes dienai veltītus sarīkojumus, informē Rīgas domē. 

Sestdien, 9. maijā, plkst.18.00 Mātes dienai veltīts koncerts Ave Maria notiks Sv. Ģertrūdes baznīcā, kur piedalīsies Latvijas Zemessardzes koris Stars, ērģelnieks Aigars Reinis, soliste Annija Ādamsone un diriģents Ārijs Šķepasts.

Svētdien, 10. maijā, māmiņām veltīts koncertuzvedums Mātes diena izskanēs Koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga un arī Rīgas Latviešu biedrības namā. Tajā piedalīsies vokālā grupa Putni, pianists Māris Treijs un Latvijas Kultūras akadēmijas topošie aktieri ar Raiņa un Aspazijas dzejas lasījumiem.

Arī koncertā Zeltītas vasaras bērnu un jauniešu ansambļa Kolibri, Latvijas Nacionālās operas solistu Evitas Zālītes un Raimonda Bramaņa izpildītajās dziesmās skanēs dzejnieku Aspazijas un Raiņa dzeja. Koncerts notiks Kultūras centrā Mazā ģilde.
Mātes dienai veltīti pasākumi gaidāmi arī pilsētas apkaimēs. Pasākums Arī manā sirdī esi, piedaloties bērnu deju kolektīviem un kamerkorim Muklājs, notiks Kultūras centrā Iļģuciems. Pēc koncerta būs iespēja noskatīties filmu Neparastie rīdzinieki. Kultūras centrā Imanta koncertā Mēs novēlam varēs baudīt Jēkaba Nīmaņa dziesmas, kuras dziedās Jolanta Strikaite un Juris Jope. Savukārt Kultūras pilī Ziemeļblāzma muzikālajā izrādē Mūzikas skaņas, kura tapusi pēc Ričarda Rodžersa un Oskara Hammeršteina pasaulslavenā mūzikla motīviem, svētku reizē apmeklētājus ar savu priekšnesumu priecēs Rīgas 6. vidusskolas stīgu instrumentu grupa un pūtēju orķestris Auseklītis, kā arī šīs skolas dramatiskais kolektīvs. VEF Kultūras pilī māmiņas un vecmāmiņas koncertā Māmiņ, mīļo māmuķīt! gaidīs Tautas deju ansambļa Zelta sietiņš un Mazsietiņš dejotāji, kā arī bērnu vokālais ansamblis Momo.

Svētku dienā divi koncerti notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā Mātes dienā muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas flautisti, kā arī viesi no Norčēpingas (Zviedrija) Mūzikas ģimnāzijas, bet koncertā Māte saule uzstāsies vairāki vīru kori, Rīgas zvanu ansamblis Primus, soliste Katrīna Paula-Dīringa un pianiste Sarmīte Ārenta.

Pilna Mātes dienas pasākumu programma pieejama kultura.riga.lv. Ieeja svētku pasākumos būs bez maksas.

0 Komentāru