Rīgā noticis pirmais viesmīļu skrējiens

0 Komentāru
Rīgā noticis pirmais viesmīļu skrējiens
Foto: publicitātes foto

Šodien Bastejkalnā, iezīmējot Pavasara Rīgas restorānu nedēļu, kas notiks no 11. līdz 17.maijam, norisinājās pirmais viesmīļu skrējiens Latvijā, kurā piedalījās gandrīz 70 dalībnieki.

Viesmīļu skrējiena mērķis bija veikt noteiktu distanci pēc iespējas ātrāk. Lai arī šīs sacensības tiek dēvētas par skrējienu, vēsturiskie noteikumi paredz, ka skriešana ir aizliegta. Tas skaidrojams ar to, ka viesmīļi savā profesijā nekad nepārvietojas skriešus.

Skatītāju un līdzjutēju uzmundrināti, skrējiena dalībnieki trasē devās, vienā rokā turot paplāti. Viesmīļiem trasē bija jāveic četri uzdevumi un šķēršļi, to skaitā jādemonstrē prasmes galda piederumu spodrināšanā un ūdens liešanā glāzēs, jāpārbauda kāju veiklība šķēršļu skrējienā, jāpārvietojas starp vairākiem tuvu novietotiem galdiņiem un jādemonstrē veiklība pudeļu attaisīšanā. Sīvā cīņā par viesmīļu skrējiena uzvarētāju kļuva Jānis Gruntmanis no restorāna Kaļķu vārti. Otrajā vietā finišēja Pēteris Repečko no Balzambāra. Trešo vietu īpaši sīvā finiša cīņā dalīja vairāki dalībnieki, tomēr par balvas ieguvēju tika atzīts Nikolajs Šustrovs no Stargorod. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma īpašus kausus, bet visi skrējiena dalībnieki tika pie piemiņas medaļām.

Ierasti, tuvojoties Rīgas restorānu nedēļai, tiek organizēti dažādi pasākumi, kuru uzmanības centrā ir restorānu dvēseles – šefpavāri un to unikālās gatavošanas prasmes. Šoreiz ar viesmīļu skrējienu uzmanība tika pievērsta apkalpojošajam personālam. Daudzās Rietumeiropas valstīs viesmīļa profesija ir ļoti augstā godā un daudzi tajā nostrādā visu savu dzīvi, taču Latvijā tā lielākoties tiek uzskatīta par jauniešiem piemērotu pagaidu darba vietu. Šis stereotips ir tik ļoti iesakņojusies uztverē, ka nereti nemaz netiek pamanīts, ka tieši viesmīlim ir jābūt ar labām komunikācijas spējām, jāsagaida viesi ar smaidu, jāpārvalda vairākas valodas, kā arī jāpārzina vīna un ēdiena pasaules sīkākās nianses.

Kā jau minēts, viesmīļu skrējiens ir ļoti populārs visā pasaulē. Tā pirmsākumi meklējami 20.gadsimta sākumā, Francijā, kur to dēvē par course de garcons de cafe. Skrējiena mērķis bija popularizēt viesmīļa profesiju Parīzē. Mūsdienās šādi skrējieni notiek vairāk nekā 53 pasaules valstīs, to skaitā ASV, Japānā, Beļģijā, Argentīnā u.c.

Viesmīļu skrējiens iezīmēja Pavasara Rīgas restorānu nedēļu, kas šogad notiks no 11. līdz 17.maijam un kurā piedalīsies 38 restorāni.

0 Komentāru