Rīgā izrādīs Sergeja Lozņicas filmu ”Maidans”

Komentāri
Rīgā izrādīs Sergeja Lozņicas filmu ”Maidans”
Publicitātes foto

Otrdien, 2. septembrī, Nacionālais Kino centrs aicina apmeklēt divus Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma īpašos notikumus – diskusija par mākslas un politikas mijiedarbību un Sergeja Lozņicas filmas ”Maidans” seansu.

Diskusija sāksies plkst. 18.00 kinoteātrī ”K.Suns”, un tās tēmas izvēli – mākslas un politikas mijiedarbība – ir iedvesmojusi baltkrievu režisora Sergeja Lozņicas (Sergey Loznitsa) dokumentālā filma ”Maidans” (”Maidan”), stāsta Zanda Dūdiņa.

Sarunu vadīs sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. Viņa sarunu biedri – baltkrievu izcelsmes kino režisors Sergejs Lozņica, kas patlaban dzīvo Vācijā, kino un teātra režisors Pēteris Krilovs, kura nupat pirmizrādītā filma ”Uz spēles Latvija” aktualizē līdzīgus jautājumus. Plašu tēmas interpretāciju sarunai garantēs Satori galvenā redaktora, filozofa un publicista Ilmāra Šlāpina klātbūtne. Sabiedriskās politikas centra Providus pētniece Iveta Kažoka būs sarunas lielākā speciāliste politikas jautājumos, kam līdzšinējā radošā darbā pievērsies arī teātra režisors Valters Sīlis. Mākslinieks un tēlnieks Ivars Drulle pārstāvēs mākslas darbu radītājus.

Diskusijas gaitā tās dalībnieki pieskarsies jautājumiem par mākslinieka lomu politiskās krīzes situācijā, par mākslinieka un varas attiecībām, par ētiskajām robežām krīzes situāciju attēlošanā mākslā u.tml.

Tūlīt pēc diskusijas, 19.00, kinoteātrī ”K.Suns” tiks demonstrēta arī Sergeja Lozņicas dokumentālā filma ”Maidans”, kuras pirmizrāde bija šī gadu Kannu filmu festivāla īpašais notikums. ”Maidans” ir režisora skatījums uz notikumiem Ukrainā šī gada pavasarī. Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Diskusija un filmas ”Maidans” seanss apmeklējami bez maksas.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir ikgadējs starptautisks pasākums gan filmu veidotājiem, gan dokumentālo filmu skatītājiem. Profesionāļi foruma laikā piedalās dažādos semināros un dokumentālo filmu projektu tirgū, bet skatītājiem gan Rīgā, gan Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā tiek piedāvāta filmu programma ”Klusuma spēks”.

Informācija par filmām un seansu laiki internetā: www.nfc.lv

Lasi vēl