Rīga gatavojas Šerloka Holmsa dzimšanas dienai

Komentāri

Rakstnieka Artura Konana Doila fani cītīgi šuj tērpus – pēc nedēļas Rīgā jau piekto gadu pēc kārtas svinēs Šerloka Holmsa dzimšanas dienu. Tiek gaidītas vērienīgas jubilejas svinības.

Rīdziniece Nadežda Ignatane cītīgi šuj. Viņa ir galvenais Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību kostīmu meistars. Ar viņu konsultējas tie, kas grib kļūt par kādu no leģendāra detektīvromāna varoņiem – pats Šerloks Holmss, doktors Vatsons, misis Hadsona, inspektors Lestreids, Mērija Morstona, profesors Moriartijs vai Irēna Adlere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Detektīvromāna darbība notiek 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Tolaik dāmu kostīma neatņemamas atribūts bija cepure. Pieliekot pāris spalvas vai tīkliņu, meistare modelē cepuri tā, lai tā vislabāk piestāvētu sejas formai.

20. gadsimtā kostīmi kļūst īsāki un sportiskāki – lai gan dāmām, gan kungiem būtu ērti sēsties automobilī.

Foto: Holmsa dzimšanas dienai veltīts gājiens Rīgā pērn

Šogad Šerloka Holmsa dzimšanas dienu Rīgā svinēs jau piekto gadu pēc kārtas. 9. janvārī Vecrīgā notiks vērienīgas svinības. Un uz jubileju tiek aicināti arī ciemiņi – Šerloka Holmsa kolēģi – krievu izmeklētājs Erasts Fandorins, angļu detektīve mis Mārpla, Parīzes komisārs Megrē, katoļu mācītājs Brauns un beļģu detektīvs Erkils Puaro.

Video

Lasi vēl