Rīga gatavojas Šerloka Holmsa dzimšanas dienai

Komentāri

Rakstnieka Artura Konana Doila fani cītīgi šuj tērpus – pēc nedēļas Rīgā jau piekto gadu pēc kārtas svinēs Šerloka Holmsa dzimšanas dienu. Tiek gaidītas vērienīgas jubilejas svinības.

Rīdziniece Nadežda Ignatane cītīgi šuj. Viņa ir galvenais Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību kostīmu meistars. Ar viņu konsultējas tie, kas grib kļūt par kādu no leģendāra detektīvromāna varoņiem – pats Šerloks Holmss, doktors Vatsons, misis Hadsona, inspektors Lestreids, Mērija Morstona, profesors Moriartijs vai Irēna Adlere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Detektīvromāna darbība notiek 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Tolaik dāmu kostīma neatņemamas atribūts bija cepure. Pieliekot pāris spalvas vai tīkliņu, meistare modelē cepuri tā, lai tā vislabāk piestāvētu sejas formai.

20. gadsimtā kostīmi kļūst īsāki un sportiskāki – lai gan dāmām, gan kungiem būtu ērti sēsties automobilī.

Foto: Holmsa dzimšanas dienai veltīts gājiens Rīgā pērn

Šogad Šerloka Holmsa dzimšanas dienu Rīgā svinēs jau piekto gadu pēc kārtas. 9. janvārī Vecrīgā notiks vērienīgas svinības. Un uz jubileju tiek aicināti arī ciemiņi – Šerloka Holmsa kolēģi – krievu izmeklētājs Erasts Fandorins, angļu detektīve mis Mārpla, Parīzes komisārs Megrē, katoļu mācītājs Brauns un beļģu detektīvs Erkils Puaro.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl