Komentāri
Rīga gatavojas jaunam pasaules rekordam. Iesaisties arī tu!
Foto: LETA

Tieši pēc mēneša, 2. decembrī, plkst. 18.00 Rīgā norisināsies jauna pasaules rekorda sasniegšanas mēģinājums – Rīgas Rātsnama telpās tiks ierīkota pasaulē līdz šim lielākā Rūba Goldberga mašīna, kuras 400 ķēdes reakcijas posmi, iespējams, ierakstīs Rīgas vārdu oficiālās pasaules rekordu grāmatas lappusēs.

Lai gūtu apstiprinājumu un apliecinājumu rekorda uzstādīšanai, Rīgā ieradīsies arī eksperts, kurš fiksēs rekorda sasniegšanas mēģinājumu un tā iznākumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus šī būs arī Ziemassvētku dāvana rīdziniekiem – ķēdes reakcijas rezultātā tiks iedegta pilsētas Rātslaukuma egle, akcentē Scandiweb komunikācijas konsultante Kristīne Rasnača.

Projekta organizatori aicina ikvienu kļūt par daļu no šī rekorda! Brīvprātīgajiem, kuri izteikuši vēlmi piedalīties rekorda sasniegšanā, būs iespēja veidot vienu no 400 ķēdes reakcijas postiem. Lai pieteiktos, interesenti tiek aicināti apmeklēt projekta mājaslapu rigasegle.lv, kur var tuvāk iepazīties ar plānoto rekordu, noskatīties citus šāda eksperimenta video, kā arī aizpildīt pieteikuma anketu.

Foto

Rūba Goldberga mašīna ir ierīce, kura ļoti vienkāršus uzdevumus veic sarežģītā veidā, izmantojot dažādas secīgas darbības. Pašlaik lielākās Rūba Goldberga mašīnas pasaules rekords pieder ierīcei, kas 2015. gada aprīlī tika izveidota Ungārijā un sastāvēja no 382 ķēdes posmiem. Tā tika iekļauta oficiālajā Pasaules rekordu reģistrā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl