Komentāri
Rēzeknieši bērnu skaistumkonkursā izraudzīs paši savu princi un princesi
Foto: publicitātes

Pagājušajā nedēļas nogalē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā Zeimuļs notika pretendentu atlase projektam Rēzeknes Princese un Princis 2015. Šāda veida pasākums Rēzeknē notiek jau otro gadu, līdz ar to tas jau ir izraisījis lielu interesi starp mazajiem pretendentiem, viņu vecākiem, kā arī sabiedrību kopumā.

Konkursu organizē Biedrība Kultūras pasākumu attīstības aģentūra sadarbībā ar pašvaldības aģentūru Rēzeknes kultūras un tūrisma centrs. Organizatori vēlreiz uzsver to, ka šim konkursam nav nekāda saistība ar pretrunīgo bērnu skaistuma konkursu, kas notiek ASV, šī konkursa galvenais mērķis – atrast un parādīt, ka Rēzeknē dzīvo skaisti, talantīgi un aktīvi bērni, kuri vēlas parādīt sevi un savus talantus.

Uz atlasi, kas notika ARPC Zeimuļs, pretendenti ieradās kopā ar saviem vecākiem. Kopumā atlasē piedalījās 28 bērni vecumā no 7 līdz 10 gadiem.

Konkursa finālistus izvēlējas kompetenta žūrija, kuras sastāvā ietilpa speciālisti no dažādām jomām, pedagogi, kas turpmāk strādās ar bērniem, profesionāls fotogrāfs, jauniešu psihologs, horeogrāfs, metodiķe darbā ar bērniem un ģimenēm, pasaules bērnu konkursa uzvarētāja un Rēzeknes Princese un Princis 2014 – Anastasija Šerkina un Matvejs Zimovs.

Atlasē, kas pārvērtās par īstu talantu šovu, uzsvars tika likts uz bērnu artistiskumu, spējām brīvi, nesamāksloti veidot stāstījumu par sevi, savu ģimeni. Augsti tika vērtēta prasme runāt pārliecinoši un nebaidīties būt atšķirīgiem un oriģināliem. Vairāki dalībnieki dejoja, rādīja savas prasmēs mākslas vingrošanā, lasīja dzejoļus, demonstrēja savas gleznas.

Pēc ilgām sarunām žūrija izvēlējas 15 bērnus, kas piedalīsies projektā – 6 zēnus un 9 meitenes. Par projekta Rēzeknes Princese un Princis 2015 finālistiem kļuva: Aleksa Mihailova, Aleksejs Tretjaks, Alisa Frolova, Alisa Makarenko, Anastasija Mihailova, Darina Novikova, Dmitrijs Jermolajevs, Jana Pavkšto, Ņikita Bogdanovs, Sanita Misiņa, Toms Bikavnieks, Valērija Guļbinska, Viktors Nikitins, Rianda Razumovska, Jegors Tarasovs.

Starts ir dots, mēneša laikā projekta Rēzeknes Princese un Princis 2015 finālisti tiks sagatavoti fināla šovam, kas notiks 2015. gada 28. jūnijā plkst. 18.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Jau 17. jūnijā plkst. 10.00 ARPC Zeimuļs lielajā zālē starp finālistiem notiks talantu konkurss – no 15 bērniem tiks izvēlēti 6, kas demonstrēs savus talantus fināla šovā. Pēc talantu konkursa notiks konkurss finālistu vecākiem – žūrija izvēlēsies Rēzeknes Karali un Karalieni.

FOTO

Lasi vēl