Rēzeknieša kaķi iemanto pasaules slavu – Aināra zīmējumi nonāk populārā ”9GAG.com” redzeslokā

0 Komentāru
Rēzeknieša kaķi iemanto pasaules slavu – Aināra zīmējumi nonāk populārā ”9GAG.com” redzeslokā
No Aināra arhīva

Īstu zvaigžņu stundu internetā piedzīvojis Ainārs Olūtnieks no Rēzeknes, kura zīmētie kaķi iepatikušies pasaulslavenās humora vietnes ”9GAG.com” veidotājiem. Publikācijas dēļ nu rēzeknietis ik dienu saņem vairākas kaķu fotogrāfijas, ko pūkaiņu saimnieki tīko ieraudzīt pārvēršamies lakoniskos zīmējumos. 

Kā portālam Skaties.lv stāsta Ainārs, kurš strādā dizaina jomā, nekādu dziļo ideju zīmējumi nenes, jo projektu uzsācis gandrīz nejaušības dēļ. Viņš ļoti sen gribējis zīmēt kaut ko, kas ir maksimāli vienkāršs, viegli saprotams. Vietējā mākslas skolā gūtā pieredze ļāvusi izmēģinājis roku arī komiksu zīmēšanā.

”Biju pārmēģinājies simtiem ideju, un vienā brīdī sapratu, ka vajag sākt zīmēt ļoti primitīvus kaķus. To darīju diezgan ilgu laiku, līdz mani pamanīja internetā. Tobrīd jau biju kādus 90 kaķus sazīmējis.

Vienā jaukā brīdī mani pamanīja pasaulslavenās humora mājaslapas ”9GAG.com” veidotāji un manus darbus ievietoja savā ”Instagram” kontā, kam ir vairāk nekā 42 miljoni sekotāju. Man bilde savāca ap 600 tūkstošu laiku.

Tas palīdzēja nonākt pie koncepcijas, ko aizvien turpinu,” Skaties.lv stāsta Ainārs.

Ainārs smej, ka nu redzējis visus pasaules kaķus, jo ļaudis no tuvākām un tālākām ārzemēm viņam ik dienu iesūta vairākus desmitus kaķu fotogrāfiju, no kurām viņš izvēlas vienu, lai desmit līdz trīsdesmit minūšu laikā radītu kodolīgo un humora pilno zīmējumu.

”Zīmējumus savā kontā publicēju katru dienu. Iepriekš es kaķu bildes meklēju internetā un zīmējumiem pievienoju nelielas smieklīgas frāzītes, kas atbilstu foto.

Tagad man katru dienu iesūta nez cik desmitus kaķu fotogrāfiju. Tad es kādu no tiem izvēlos un uzzīmēju. Pārsvarā cilvēki arī par kaķi pastāsta kādu stāstu – kā viņu sauc, kas viņam patīk,” klāsta kaķu fanu uzmanību piesaistījušies rēzeknietis.

Kādēļ tieši kaķi? Izrādās, tie ir Aināra mīļākie dzīvnieki. Arī pats ir saimnieks diviem minčiem – Nikai un Kuzjam.

”Viņa viņu uzskata par savu dēlu, neskatoties uz to, ka gan viens, gan otrs kaķis tika atrasti ielā dažādos laika brīžos,” mājas mīluļu savstarpējo saikni raksturo Ainārs.

Interesanti, ka savus minčus puisis ne reizi nav zīmējis.

Kā liecina statistika, rēzeknieša zīmētie kaķi visvairāk uzmanību piesaistījuši ASV, Krievijā un Āzijas valstīs, īpaši Japānā.

Sekot līdzi kaķu dzīvei Aināra zīmējumos vari šeit.

0 Komentāru