Reiks: “”Olas” nekur nav pazudušas, “Olas” joprojām ir spēlē!”

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Pievienot komentāru
Reiks: “”Olas” nekur nav pazudušas, “Olas” joprojām ir spēlē!”
Foto: Krists Luhaers

Jau otro reizi ar divu mēnešu pārtraukumu uz portāla Skaties.lv “Facebook” LIVE interviju sesiju aicināju duetu “Olas”, jo šādi tādi notikumi lika to darīt. Lūk, arī rakstiskā veidā piedāvāju ieskatīties jaunumos, kas izkliedēs iepriekš radušās baumas par grupas izjukšanu, kā arī gūs nelielu ieskatu viņu nākotnēs plānos.

Saruna ar Žani Pavlovski un Arvi Reiku norisinājās Rīgas Stradiņu universitātē.

Kāpēc tieši šī vieta?

Žanis: Šeit viss sākās!

Reiks: Šeit piedzima “Olas”!

Žanis: Šajos krēslos mēs iepazināmies, un šeit tapa projekts!

Reiks: Ja esam precīzi, iepazināmies nevis konkrēti šeit, bet gan ēdnīcas krēslos. Brokastojot mēs izdomājām nosaukumu!

Vai tajā laikā jau bijāt atpazīstami reperi?

Reiks: Es biju kaut cik atpazīstams.

Žanis: Es joprojām neesmu reperis! (Smejas)

Tālākā sarunā vairāk gribu pievērsties šim pavasarim, konkrēti pagājušajai piektdienai. Mediju telpā parādījās informācija par dueta izjukšanu. Kas jums par to ir sakāms?

Žanis: Mediji nedaudz nesaprata. (Smaida) Kā jau tas mēdz notikt. “Olas” nekur nepazūd, un mums ir ļoti daudz koncertu vasarā. Mēs joprojām esam gatavi koncertēt vēl. Tas bija mūsu pēdējais pašu organizētais pasākums. Tas bija eksperiments. Izdevies, jo “Palladium” koncerts bija lielisks! Tas bija labākais, kas ar mums noticis”Olu” dzīvē. “Olas” turpina dzīvot! Varbūt būs neliels pārtraukums tādā ziņā, ka esam laiduši klajā albumu, un neizdosim neko.

Reiks: Bet jau 15. jūnijā mēs tiekamies koijotos (klubs “Coyote Fly” – red.)!

Žanis: Tā kā tie, kas netika uz “Palladium”, droši nāciet! Es domāju, ka tur būs karsti, jo būs lielkoncerta programma, bet viss būs vēl interesantāk. Būs ar tādu šoviņu. Visi gaidīti koijotos!

Foto: grupas “Olas” pirmais lielkoncerts

 

Reiks: “Olas” nekur nav pazudušas, “Olas” joprojām ir spēlē!

Tātad tā bija neveiksmīga vārdu spēle?

Žanis: Es domāju, ka jā!

Reiks: Es, ja godīgi pats to ziņu nemaz neizlasīju, man to parādīja. Draugi man jautāja: “Vai tiešām viss ir beidzies!?” Nē, viss kārtībā, viss notiek, es neko tādu nezinu! Man nav ne jausmas, kas teica, ka “Olām” pienācis gals. Mums viss turpinās!

Tā ir laba ziņa! Pasekojot līdzi jūsu tūres attīstībai, var secināt, ka Latviju jūs mīl!

Reiks: Un mēs mīlam Latviju!

Žanis: Tūre bija forša! Katrā pilsētā bija lieliska uzņemšana!

Reiks: Kruti bija tas, ka mēs bijām tādās pilsētās, kur iepriekš paši nemaz nebijām bijuši. Piemēram, Daugavpils, kur mūs uzņēma kā ķēniņus.

Žanis: Mēs tur bijām pirmo reizi, un daugavpiliešiem varbūt nav tik biežu iespēju atnākt uz koncertu kā, piemēram, rīdziniekiem. Līdz ar to viņi atnāk uz konci, ko beidzot ir sagaidījuši – pērk maikas, fotografējās ar mums, un viņi ir tik laimīgi. Tu jūti mīlestību pret faniem, un tā ir lieliska sajūta!

Rīgā koncerts ir pierasta lieta, bet tur tas bija tiešām liels notikums. Ļoti patīkami, tā kā – Daugavpils, paldies jums! (Noliec galvu.) Tas bija tūres pats sākums, un ar tādu enerģiju arī turpinājām visus pārējos koncertus. Bija forši!

Jums gadījās šmuce Barselonā! Kā izkļuvāt no situācijas? Pieņemu, ka bija kaut kāds termiņš, kad dziesmas “Pāri okeānam” videoklipam jāiznāk.

Reiks: Zini, kā – mēs uz to visu reaģējām diezgan mierīgi. Jo nebija tāda termiņa – es to visu izdomāju 4 stundas, pirms izlidojām. Spontāni!

Žanis: Viņš mani reāli pamodināja! Es guļu mājās, draudzene darbā, un pēkšņi istabā ienāk Arvis. “Davai, ģērbies, maucam uz Barselonu! Pēc divām stundām lidmašīna!”

Mēs reāli sapratām, ka notiks kaut kas tāds, ko būs vērts atcerēties! Barselonā bijām jau visu izdarījuši, gatavojāmies doties mājup, līdz lidmašīnai bija trīs stundas, un konstatējam, ka esam apzagti – pases, kameras, viss! Bet mēs mēģinājām defektu pārvērst par efektu.

Reiks: Galu galā mēs esam dzīvi, mēs paspējām atpakaļ mājās. Tas ir kaut kas tāds, ko varēs stāstīt mazbērniem.

Žanis: Mums, skatoties to klipu, ir labas un siltas atmiņas. Tas klips ir, varētu teikt, bagātīgāks.

Reiks: Jā, klips ir interesantāks!

Žanis: Zini, nav kaut kāds “Olu” tipiskais – ar stilīgām mašīnām un naudu. (Smejas.)

PLAŠĀK PAR “OLU” ATGADĪJUMU LASI ŠEIT

Video: Olas – Pāri okeānam

Albums ir izdots, Latvija ir apceļota – un ko tālāk?

Žanis: “Eirovīzija”! (Visi smejas.) Es nezinu!

Reiks: Jābrauc uz citām valstīm. (Smejas.) Tad jau redzēs. Es domāju, mēs vasarā pagaidām vienkārši pakoncertēsim.

Žanis: Jā, noteikti! Vasarā būs daudz koncertu. Pabraukāsim apkārt, padraudzēsimies ar cilvēkiem.

Vai bez 15. jūnija ir vēl kāds datums, kuru varat izziņot!?

Žanis: Varbūt vēl nē! To visu varēsiet uzzināt, sekojot mums sociālajos tīklos. Un man “Instagramā”. (Smejas.) Mēs visu pateiksim. Noteikti nebūs tā, ka klusēsim. (Smaida.)

Idejas ir. Kā jau es Tev reiz intervijā teicu – mums viss notiek spontāni! Varbūt rīt man Arvis zvanīs, un pēc laika mums iznāks jauna dziesma. It kā neloģiski, ka pēc tikko izdota albuma iznāk jauna dziesma, bet… mums tā ir. (Iesmejas.)

Reiks: Nekad nevar zināt – varbūt es klapēšos pie durvīm, un būs jābrauc atkal kaut kur!