“Rage Against the Machine” tirgo kreklus ar Brīvības pieminekļa Mildu

1 komentārs
“Rage Against the Machine” tirgo kreklus ar Brīvības pieminekļa Mildu
PUBLICITĀTES FOTO

Amerikāņu rokgrupas “Rage Against the Machine” (RATM) tiešsaistes veikaliņā līdzās oficiālajiem suvenīriem iegādājams arī krekls, ko rotā muzikālās apvienības nosaukuma abreviatūra un Latvijas neatkarības simbola Brīvības pieminekļa galvenais objekts, kas tautā tiek saukts par Mildu.

Kā vēsta informācija RATM oficiālajā interneta veikalā, krekla cena ir 35 eiro, un šobrīd to iespējams pasūtīt iepriekšpārdošanā, bet grupas cienītājiem tas pieejams būs tikai oktobrī. Beisbola tipa krekls ir darināts no simtprocentīgas kokvilnas.

Brīvības piemineklis ir Latvijas brīvības cīņās kritušo piemiņai celts piemineklis, un tas ir Latvijas valstiskuma, latviešu tautas vienotības, neatkarības un brīvības simbols.

1935. gadā atklātais piemineklis ir 42 metrus augsts, un tā obeliska galotnē atrodas deviņus metrus augstais Brīvības tēls — jauna sieviete, kuras paceltajās rokās spoži mirdz trīs zeltītas zvaigznes, kas simbolizē brīvību un Latvijas vēsturiskos novadus – Vidzemi, Kurzemi un Latgali.

Brīvības pieminekļa autors ir tēlnieks Kārlis Zāle, kurš to veidoja par tautas saziedotiem līdzekļiem.

Brīvības piemineklis, tāpat kā Zāles veidotais Rīgas Brāļu kapu komplekss, ir Latvijas nacionālās neatkarības izcīnīšanas, valstiskās identitātes un nacionālās pašapziņas simbols un Latvijas tautas svētvieta, kuru aizsardzību un saglabāšanu nodrošina īpašs likums.

Foto: DMITRIJS SUĻŽICS, F64

1 komentārs