Prominences un ļaudis, spītējot, lietum pulcējas uz Likteņdārza desmitgades pasākumu

0 Komentāru
Prominences un ļaudis, spītējot, lietum pulcējas uz Likteņdārza desmitgades pasākumu
Ģirts Ozoliņš, F64

Vakar, 11. augustā, Koknesē notika Likteņdārza desmit gadu jubilejas koncerts, kurā pulcējās gan Latvijas politiķu elite – prezidents Raimonds Vējonis, premjers Māris Kučinnskis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uc., gan ”parastie” ļaudis.

Pasākuma ietvaros Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) un diriģentu Andri Pogu pirmatskaņojumu piedzīvoja pianista Vestarda Šimkus jaundarbs “Likteņa vārti”.

Jubilejas koncertā kopā ar LNSO, Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori izskanēja arī Imanta Kalniņa un Raimonda Paula skaņdarbi, latviešu simfoniskās mūzikas klasika un citi īpaši šim koncertam rakstīti jaundarbi, ko komponējuši Šimkus un Raimonds Tiguls.

Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

Likteņdārzs ir par Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. “Te apvienojas izcila vides arhitektūra, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi,” memoriālo parku aprakstīja Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

Kopš 2005.gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu memoriālā parka izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 līdz 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši.

0 Komentāru