Praktiski ieteikumi, kā mājās taupīt elektrību

Komentāri

2. Izmanto dienasgaismu!

2/6

”Pirmie gudras saimniekošanas soļi nav grūti – atliek nedaudz mainīt savus ikdienas paradumus un vēlreiz pārdomāt, vai tik pierastas lietas kā ledusskapja temperatūra vai veļas mazgāšanas režīms ir izvēlētas pareizi. Pagaidām kaimiņvalstis ir mums krietni priekšā – tur energoefektivitāte kā paradums ir pusei iedzīvotāju, kamēr mums tikai 27%, taču to ir iespējams mainīt, lai dzīvotu gan sev, gan videi draudzīgāk,” stāsta Iveta Bojāre, Samsung Electronics Baltics korporatīvās komunikācijas vadītāja.

Izslēdz lieko!

Foto: DeclanTM, Fickr.com

Foto: DeclanTM, Fickr.com

Tādi paradumi kā izslēgt gaismu, izejot no mājas vai telpas, ir dabiski kļuvuši par ikdienas daļu – 9 no 10 taupītājiem to dara diendienā. Turpretī izslēgt sadzīves tehniku atceras tikai 67%, bet atvienot no strāvas liekās ierīces – 66% aptaujāto. Lai ērti izslēgtu tehniku, var izmantot pagarinātāju ar slēdzi, kas ļauj vienkārši atvienot no strāvas visas tam pieslēgtās ierīces. Tāpat nav ieteicams atstāt tādas ierīces kā televizors un dators gaidīšanas režīmā, jo arī tā tās patērē nedaudz elektrības.

2. Izmanto dienasgaismu!

2/6
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl