Praktiski ieteikumi, kā mājās taupīt elektrību

0 Komentāru
Praktiski ieteikumi, kā mājās taupīt elektrību
Foto: Eloïse L, Fickr.com

Gandrīz katrs piektais jeb 17% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka taupīt energoresursus ir pārāk sarežģīti, atklāj Samsung dzīvesstila indekss Living Smart. Tomēr vairāk nekā puse respondentu vēlētos samazināt energoresursu patēriņu mājās. Lai sāktu gudrāk saimniekot jau šodien, Samsung Electronics Baltics un Latvenergo Energoefektivitātes centra speciālisti iesaka dažus vienkāršus un praktiskus padomus.

”Pirmie gudras saimniekošanas soļi nav grūti – atliek nedaudz mainīt savus ikdienas paradumus un vēlreiz pārdomāt, vai tik pierastas lietas kā ledusskapja temperatūra vai veļas mazgāšanas režīms ir izvēlētas pareizi. Pagaidām kaimiņvalstis ir mums krietni priekšā – tur energoefektivitāte kā paradums ir pusei iedzīvotāju, kamēr mums tikai 27%, taču to ir iespējams mainīt, lai dzīvotu gan sev, gan videi draudzīgāk,” stāsta Iveta Bojāre, Samsung Electronics Baltics korporatīvās komunikācijas vadītāja.

Izslēdz lieko!

Foto: DeclanTM, Fickr.com

Foto: DeclanTM, Fickr.com

Tādi paradumi kā izslēgt gaismu, izejot no mājas vai telpas, ir dabiski kļuvuši par ikdienas daļu – 9 no 10 taupītājiem to dara diendienā. Turpretī izslēgt sadzīves tehniku atceras tikai 67%, bet atvienot no strāvas liekās ierīces – 66% aptaujāto. Lai ērti izslēgtu tehniku, var izmantot pagarinātāju ar slēdzi, kas ļauj vienkārši atvienot no strāvas visas tam pieslēgtās ierīces. Tāpat nav ieteicams atstāt tādas ierīces kā televizors un dators gaidīšanas režīmā, jo arī tā tās patērē nedaudz elektrības.

0 Komentāru