Positivus laikā zobus varēs pucēt bez maksas

Komentāri
Positivus laikā zobus varēs pucēt bez maksas
Foto: Iain Farrell, Flickr

Mūzikas festivālā Positivus, kas nedēļas nogalē notiks Salacgrīvā, mazākie festivāla apmeklētāji tiks nodrošināti ar 10 tūkstošiem pirmās nepieciešamības komplektu cīņai pret kariesu.

Ņemot vērā ”vasaras režīma” specifiku, bērni un jaunieši biežāk mielojas ar dažādiem našķiem un aizmirst par regulāru zobu tīrīšanu, jo visa kā interesantā ir tik daudz, ka cīņa pret kariesu bieži paliek otrajā plānā.

Mutes higiēnas preču ražotājs Colgate Positivus festivāla mazākajiem apmeklētājiem bērnu pilsētiņā dāvās zobu tīrīšanas komplektus, tādējādi atgādinot par regulāru zobu kopšanu arī atpūtas brīžos, jo ir svarīgi atcerēties par pienācīgu zobu kopšanu un kariesa profilaksi arī ikdienā.

Daudz tālredzīgāk ir novērst problēmas cēloni jeb nepieļaut zobu bojājumu veidošanos, nevis cīnīties ar sekām, dodoties pie zobārsta vien tad, kad zobi ir jāplombē vai pat jāizrauj. Tādēļ Colgate vecākiem atgādina, ka bērniem zobu tīrīšanas iemaņas veidojas jau agrā bērnībā, tāpēc vecākiem ir nepieciešams tiem rādīt labu piemēru. Tomēr, lai bērniem iemācītu pareizas zobu tīrīšanas iemaņas, vecākiem noteikti ir pašiem jāizglītojas, kā pareizi tīrīt zobus. Tostarp jāiesaistās bērnu zobu tīrīšanas procesā, jau sākot no pirmo zobu izšķelšanās un līdz pat skolas vecumam, kontrolējot tīrīšanu un diegošanu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl