Pokemon Go spēlētāji riskē ar dzīvību

Pievienot komentāru
Pokemon Go spēlētāji riskē ar dzīvību
Pixabay

Bosnijas labdarības organizācija Posavina bez mina, kas nodarbojas ar teritoriju atmīnēšanu, aicinājusi bosniešus, kuri piedalās populārajā Pokemon Go spēlē, izvairīties no mīnu laukiem.

Pēc kara deviņdesmitajos gados Bosnijā joprojām ir plašas teritorijas, kuras vēl nav atmīnētas. Lai gan pie mīnu laukiem ir izvietotas brīdinājuma zīmes, pieaugot Pokemon Go spēles popularitātei un paaugstinoties spēlētāju aktivitātei, pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku, kuri devušies pokemonu medībās, iemaldās augsta riska zonās, tādējādi pakļaujot briesmām savu veselību un dzīvību.

Organizācijas Facebook profilā ievietots brīdinājums un spēlētāji aicināti ņemt vērā zīmes, kā arī izvairīties no nezināmām vietām. Saskaņā ar organizācijas rīcībā esošajiem datiem Bosnijā dažādās vietās vēl varētu būt aptuveni 120 000 neatklātu mīnu.

Ne tikai Bosnijā, arī citviet pasaulē Pokemon Go spēlētāju veselība un pat dzīvība var būt apdraudēta – pagājušajā nedēļā Floridā, ASV, notika traģisks incidents, kad kādas mājas īpašnieks nošāva divus pusaudžus, kuri, meklējot pokemonus, bija iemaldījušies viņa īpašumā. Mājas saimniekam licies, ka puiši ir laupītāji.

Tajā pat laikā ir arī pozitīva ziņa – Lielbritānijā bijis gadījums, kad, medījot monstrus, spēlētāji ziņojuši policijai par kādu zādzību.