Pokemon Go sākās kā Google 1.aprīļa joks

Pievienot komentāru
Pokemon Go sākās kā Google 1.aprīļa joks
Flickr

Šobrīd milzu popularitāti ieguvusī mobilā aplikācija Pokemon, ar ko aizrāvušies simtiem tūkstoši cilvēku visā pasaulē, vispār sākās kā 1.aprīļa joks.

2014.gadā Google laida klajā Google Maps reklāmas kampaņu Pokemon Challenge, kuras ietvaros aplikācijas lietotāji tika aicināti joka pēc atrast un noķert mazos multeņu monstriņus. Spēle darbojās tikai kampaņas laikā un līdz ar tās beigām tika atslēgta.

Tomēr tolaik Google piederošās kompānijas Niantic Labs direktors Džons Hanke bija pārliecināts, ka pokemonu meklēšanas spēle nemaz nav nekāds joks. Ņemot vērā kompānijas iepriekšējā produkta – tiešsaistes spēles Ingress veiksmi, Hanke ierosināja šāda veida mobilajā spēlē integrēt Pokemonu pasauli.

Eksperti atzīst, ka tieši tas arī ir spēles veiksmes pamatā – tājā apvienotas divas mūsdienu paaudzei zināmas un saistošas lietas: iespēja spēlēt spēli mobilajā telefonā un teju vai kulta statusu iemantojušie Pokemoni.

Tikmēr, Pokemon Go uzņemot apgriezienus un pieaugot cilvēku skaitam, kuri dodas pokemenu medībās, dzimst jaunas biznesa idejas. Kāda apsviedīga meitene ASV atvērusi savu Pokestop našķu un dzērienu stendiņu, kur piestāt izsalkušajiem un izslāpušajiem spēlētājiem.