Plāno restaurēt Kolizeja arēnu

Komentāri
Plāno restaurēt Kolizeja arēnu
Foto: Reuters/ Scanpix

Daudziem tūristiem, kuri jau bijuši Romā, drīz būs iemesls to apciemot vēlreiz. Itālijas kultūras ministrs atbalstījis ideju atjaunot Kolizeja arēnu, kur senā pagātnē notika gladiatoru cīņas.

Tālā senatnē Kolizeja arēnas grīdu veidoja no dēļiem, kas apbērti ar smiltīm. Tā atradās virs tuneļiem, pa kuriem arēnā tika iesūtīti dzīvnieki, gladiatoru cīņu dalībnieki vai dažādu priekšnesumu izpildītāji. Nu jau vairāk nekā gadsimtu pazemes struktūra ir atklāta. Itālijas arhitektu aprindās izskanējusi ideja, ka Kolizeja arēnas grīdu vajadzētu atjaunot. Turklāt to novērtētu ne vien tūristi, bet arī vietējie, jo amfiteātri varētu izmantot dažādu pasākumu rīkošanai. Nu ideja guvusi arī Itālijas kultūras ministra atbalstu. Tiesa gan, pēc viņa teiktā, šāda projekta īstenošanai nepieciešama drosme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik Kolizejs tiek atjaunots par privātu ziedotāju finansējumu. Privātpersonu atbalsts tiek sniegts arī vairākiem citiem Itālijas kultūras pieminekļiem laikā, kad valsts budžetā šādiem mērķiem līdzekļu kļūst arvien mazāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl