Plāno restaurēt Kolizeja arēnu

0 Komentāru
Plāno restaurēt Kolizeja arēnu
Foto: Reuters/ Scanpix

Daudziem tūristiem, kuri jau bijuši Romā, drīz būs iemesls to apciemot vēlreiz. Itālijas kultūras ministrs atbalstījis ideju atjaunot Kolizeja arēnu, kur senā pagātnē notika gladiatoru cīņas.

Tālā senatnē Kolizeja arēnas grīdu veidoja no dēļiem, kas apbērti ar smiltīm. Tā atradās virs tuneļiem, pa kuriem arēnā tika iesūtīti dzīvnieki, gladiatoru cīņu dalībnieki vai dažādu priekšnesumu izpildītāji. Nu jau vairāk nekā gadsimtu pazemes struktūra ir atklāta. Itālijas arhitektu aprindās izskanējusi ideja, ka Kolizeja arēnas grīdu vajadzētu atjaunot. Turklāt to novērtētu ne vien tūristi, bet arī vietējie, jo amfiteātri varētu izmantot dažādu pasākumu rīkošanai. Nu ideja guvusi arī Itālijas kultūras ministra atbalstu. Tiesa gan, pēc viņa teiktā, šāda projekta īstenošanai nepieciešama drosme.

Pašlaik Kolizejs tiek atjaunots par privātu ziedotāju finansējumu. Privātpersonu atbalsts tiek sniegts arī vairākiem citiem Itālijas kultūras pieminekļiem laikā, kad valsts budžetā šādiem mērķiem līdzekļu kļūst arvien mazāk.

0 Komentāru