Komentāri
Pirmais ziemas gaisa balonu festivāla Love CUP 2016 lidojums ir noticis! Līdz rekordam divas dienas
Foto: G.Kaminskis

Šodien, 12. februārī, notika pirmais ziemas gaisa balonu festivāla Love CUP 2016 lidojums, līdz ar to festivāls, kura laikā 14. februārī tiks uzstādīts arī pasaules Ginesa rekords Lielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits, ir oficiāli sācies.

Kā bija iecerēts, šajā diena gaisa baloni ar savu lidojumu rotāja debesis Jēkabpilī, kā arī Salas, Viesītes un Krustpils novados. Jēkabpilī gaisa baloni pacēlās no promenādes Daugavas krastā, tādējādi sagādājot krāšņu notikumu ne vien vietējiem iedzīvotājiem, kas dzīvo Daugavas abos krastos, bet arī pār tiltu braucošajiem. Speciāli vērot notikumu bija ieradušies arī skatītāji, kas par krāsainajiem baloniem pauda sajūsmu un prieku.

Lieliskas emocijas un krietnu devas krāsas gaisa baloni sagādāja arī Salas novada Biržos, Viesītes novadā pie kultūras nama un trijos pagastos Krustpils novadā – Krustpils, Vīpes un Atašienes pagastos.
Visi lidojumi noritēja sekmīgi, lai arī šajā dienā Jēkabpils pusē valdīja sarežģīti meteoroloģiskie apstākļi.

”Šodien nav pats labākais laiks lidojumam gaisa balonā, jo vējš, lai arī pūš ar lidojumam pieļaujamo ātrumu, tomēr ir gana spēcīgs. Festivāla direktors, drošības speciālists un meteorologs deva zaļo gaismu lidojumam, taču ar piebildi – gala lēmums par to doties lidojumā vai nē, jāpieņem pilotam. Man ir prieks, ka izvērtējot visus apstākļus, lielākoties piloti savus balonus cēla gaisā un lidojumi notika, taču respektēju un pieņemu arī to, ka daži piloti šodien no lidojuma atturējās. Pašai man šis bija pirmais lidojums ar sirds formas balonu, ko uz Latviju atvedusi Krievijas pilote. Jāatzīst, pilotēt formas balonu ir citādāk, nekā ierasto kupolu, taču viss izdevās labi. Šobrīd jau notiek gatavošanās vakara aktivitātēm, kad baloni spīdēs un gribas ticēt – katra sirdī nesis prieku,” stāsta gaisa balonu festivāla Love CUP 2016 direktore Inga Ūle.

Atbilstoši festivāla programmai, vakarā Jēkabpils pilsētas, kā arī Salas, Viesītes un Krustpils novada iedzīvotājus gaisa baloniem bija iecerēts priecēt ar vakara spīdēšanu. Diemžēl vējš pieņēmās spēkā un atnesa arī lietu, tādēļ šīs aktivitātes nācās atcelt. Tas gan nenozīmē, ka viss ir zaudēts – līdzīga pasākumu programma gaisa baloniem iecerēta arī sestdien.

Foto

Līdzīgi kā šodien, arī rīt 13. februārī Jēkabpilī, kā arī Salas, Viesītes un Krustpils novados no pulksten 10.00 līdz 11.00 notiks gaisa balonu lidojumi. Iedzīvotājiem gan jārēķinās, ka meteoroloģisko apstākļu dēļ lidojuma laiks var būt pārcelts uz vēlāku laiku vai atcelts. Savukārt sestdienas vakarā katrā pašvaldībā risināsies arī gaisa balonu degļu parāde cauri pilsētai vai novadam, kā arī balonu spīdēšana un atsaites lidojumi. Precīza informācija par gaisa balonu aktivitātēm lasāma katras pašvaldības interneta mājaslapā: www.jekabpils.lv, www.salasnovads.lv, www.viesite.lv, un www.krustpils.lv.

Ziemas gaisa balonu festivāla organizatori gan akcentē, ka pats pirmais un svarīgākais uzdevums ir drošība, tādēļ katra iecerētā aktivitāte tiks īstenota tikai pie nosacījumiem, ja meteoroloģiskie apstākļi ļaus to veikt droši. ”Ir ieguldīts daudz darba, lai Latvijai izdotos uzstādīt mīlestības rekordu, ir saņemts atbalsts un atsaucība gan no pilotiem, gan sadarbības partneriem. Visi tic un vēlas, lai notiktu iespējami daudzi festivāla lidojumi, lai mums izdotos uzstādīt arī Ginesa rekordu, taču par to svarīgāka ir drošība. Tāpēc nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā aktivitātes ar gaisa baloniem var mainīt norises vietu vai būt atceltas. Tādēļ iedzīvotajiem ir jāseko līdzi aktuālajai informācijai projektā iesaistīto pašvaldību interneta vietnēs un atbilstoši tai arī jārīkojas,” uzsver Inga Ūle.

Jau ziņots, ka laikā no 11.līdz 14.februārim Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados risināsies mīlestības tēmai veltīts un Latvijā nebijis ziemas gaisa balonu festivāls Love Cup 2016. Festivāla kulminācija notiks 14. februārī – Sv. Valentīna dienā, kad, laulājoties lidojuma laikā, 50 pāri uzstādīs pasaules Ginesa rekordu – Vislielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits!

Ginesa rekords ir pieteikts un ar nosaukumu Largest airborne wedding ir oficiāli reģistrēs pasaules Ginesa rekorda organizācijā, kas, aktivitātei noslēdzoties to oficiāli arī izziņos un organizatoriem izsniegs atbilstošu sertifikātu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl