Pirmā sieviete kosmonaute atklāj unikālu izstādi Londonā

1 komentārs
Pirmā sieviete kosmonaute atklāj unikālu izstādi Londonā
Foto: AFP/ LETA

Unikāla izstāde atklāta Londonā – tajā redzami padomju kosmosa kuģi. Turklāt izstādi atklājusi Valentīna Tereškova – pirmā sieviete, kura devusies kosmosā.

Londonas zinātnes muzeja rīkotās izstādes atklāšanas dienā daudzi vēlējās iegūt Valentīnas Tereškovas autogrāfu. Izstāde ir nozīmīga arī pašai Tereškovai – pirmā sieviete kosmosā šeit var redzēt kosmosa kuģi Vostok 6, ar kuru viņa 1963. gadā atgriezās no orbītas.

78 gadus vecā Tereškova uzskata, ka šī izstāde apliecina, cik interesanta un būtiska ir kosmosa izpēte. Viņa pauda cerību, ka tā iedvesmos gados jaunus cilvēkus doties kosmosā vai kļūt par zinātniekiem.

Izstāde Kosmonauti – kosmosa gadsimta dzimšana ir lielākā padomju kosmosa kuģu ekspozīcija, kas jebkad sarīkota ārpus Krievijas. Izstādē apskatāms 5 metrus augsts lidaparāts, ar ko kosmonauti nosēdās uz mēness. Citu eksponātu vidū ir suņu katapultēšanās sistēma un dušas kabīne, kas tika izveidota kosmosa stacijā Mir, taču tā arī neieguva popularitāti kosmonautu vidū. Izstāde publikai ir atvērta no šodienas un turpināsies līdz 13. martam.

1 komentārs