Pieci skatu torņi, kur baudīt Latvijas skaistākās ainavas no putna lidojuma

Pievienot komentāru
Pieci skatu torņi, kur baudīt Latvijas skaistākās ainavas no putna lidojuma
Kamparkalna skatu tornis pie Talsiem (Publicitātes foto)

Līdz ar siltā laika iestāšanos aizvien vairāk pilsētnieku dodas dabā un no jauna atklāj skaistākās mūsu zemes ainavas. Viens no aizraujošākajiem veidiem baudīt dabu ir no koka skatu torņiem, kas celti gleznainākajās Latvijas mežu vietās.

Latvijas valsts mežos ikviens var apmeklēt koka skatu torņus, kas slejas līdz pat teju 40 metru augstumā un no putna lidojuma parāda daudzveidīgus Latvijas skatus. Turklāt šie skatu pieejami bez maksas.

”Dzīvojot Rīgā, man ļoti patīk izstaigāt turpat esošā Mežaparka mežus, bet nevis tikai redzamo, publisko daļu, bet aizstaigāt dziļāk. Tur ir sajūta, ka esi kaut kur patālu no pilsētas. Ļoti jauka pastaigu vieta ir arī Ogres Zilie kalni.

Ja sanāk kādas garākas brīvdienas, tad mūsu ģimenes ļoti iemīļota vieta ir Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē,” stāsta TV ētera personība pasākumu vadītāja Anna Rozīte, kura ir maija nogalē Tērvetē gaidāmo ”Latvijas meža dienu” vēstnese.

Iepazīsti arī 10 iespaidīgākos un neparastākos Latvijas ūdenskritumus!

Ančupānu kalnu skatu tornis pie Rēzeknes

Visaugstākajā Ančupānu meža kalnā slejas 28,5 metru augsts skatu tornis. No tā paveras galvu reibinošs skats uz Rēzekni un pilsētas baznīcas torņiem, Jermolu un Odumovas mežu, tāpat arī visā krāšņumā atklājas Adamovas ezers un tā salas.

Ūdrkalna skatu tornis pie ”Spāres”

Netālu no Latvijas apceļotāju iecienītā atpūtas centra ”Spāre”, Talsu pusē slejas mežiem klātais Ūdrkalns. Tā virsotnē izbūvēts 26 metrus augsts skatu tornis, no kura paveras skats uz Kurzemes mežiem, Usmas ezeru un leģendāro Moricsalu, Gulbju ezeru, no tā iespējams saskatīt Stendi, Mundigciemu un skaidrā laikā – arī Talsus.

Kamparkalna skatu tornis pie Talsiem

Pie Talsiem ir vēl viens elpu aizraujošs Latvijas punkts – Kamparkalnā uzbūvēts 28 metrus augsts skatu tornis. No tā visos gadalaikos skatam paveras Talsu pakalnu ainavas, mežs un ezeri, kā arī tuvējie Kurzemes pagasti.

LVM Kalsnavas arborētuma skatu tornis Madonas novadā

LVM Kalsnavas arborētumā 25 metru augstumā slejas koka un metāla konstrukciju tornis, no kurienes aplūkot visu arborētuma teritoriju tā krāšņumā, gan arī Vidzemes ainavu līdz pat Gaiziņkalnam. Šī ir īpaša vieta, kas Kalsnavas arborētuma apciemojumu padarīs par neaizmirstamu piedzīvojumu un atklās Latvijas valsts mežu zaļo pagalmu.

Skatu torņu ”karalis” Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē

Augstākais no Latvijas mežos pieejamajiem skatu torņiem teju 40 metru augstumā uzcelts vienā no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām – Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. No tā iespējams skatīt 1200 hektāru plašo dabas parka teritoriju un Pasaku pasauli, kā arī Tērvetes meža bagātības.