Pēdējais laiks iepozēt pie slavenā Bigbena

Komentāri
Pēdējais laiks iepozēt pie slavenā Bigbena
Foto: EPA/ LETA-Twitter/ScorpioOx61

Tiem, kuri tuvākajā laikā plāno apmeklēt Londonu, noteikti būtu jāpacenšas apmeklēt arī slaveno Bigbenu. Torni ar tajā esošo pulksteni drīz slēgs remontam, un to nevarēs aplūkot trīs gadus.

29 miljoni sterliņu mārciņu – tāda ir ikoniskā Bigbena remontdarbu tāme. Šobrīd ir pēdējais laiks uzņemt pašbildes ar Bigbenu fonā, jo plānoto remontdarbu laikā tas tiks aizklāts – veselus trīs gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī paši remontdarbi ir vēsturiski – pēdējais nozīmīgais Bigbena remonts notika 1985. gadā. Jau pērn tika noskaidrots, ka gan pulkstenim, gan 96 metrus augstajam tornim ir steidzami nepieciešams remonts. Tas ietver tādus pasākumus kā pulksteņa ciparnīcas restaurēšanu tādās krāsās, kādas bija iecerējuši projekta arhitekti tālajā 1865. gadā.

Uz vairākiem mēnešiem apklusīs arī Bigbena pulksteņu zvani. Izņēmums būšot ārkārtīgi svarīgi gadījumi. Pēdejoreiz pulkstenis tika apklusināts 2013. gadā, kad tauta atvadījās no bijušās britu premjerministres Mārgaretas Tečeres.

Foto

The Elizabeth Tower… #BigBen pic.twitter.com/KQOQ6VJUBW

— JackTheRipperLondon (@rippertourldn) April 22, 2016

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl