Pazīmes, kas liecina, ka laiks mainīt darbu

Komentāri
Pazīmes, kas liecina, ka laiks mainīt darbu
Foto: Ryan Fung, Flickr

Neatkarīgi no vecuma, apkārtējiem notikumiem vai profesionālajiem sasniegumiem iespējams esat domājis par vēlmi uzsākt jaunu karjeru. Lūk, daži iemesli, kas norāda uz to, ka laiks pārdomāt nākotni!

LinkedIn ziņo, ka no tās 313 miljoniem biedru 25% ir aktīvi darba meklētāji, bet 60% var uzskatīt par pasīviem darba meklētājiem – cilvēkiem, kuri nav aktīvi meklēt jaunu darbu, bet nopietni gatavi apsvērt šādu iespēju. Turklāt pēdējo divu desmitgažu laikā novērojams stabils pieaugums pašnodarbināto un pagaidu darbinieku vidū. Tajā pašā laikā cilvēkiem novērotas dabiskas bailes mesties nezināmajā.

Lūk, piecas pazīmes, kas liecina par to, ka laiks padomāt par jauniem pavērsieniem karjerā:

Tu vairs neiemācies neko jaunu

Pētījumi ir parādījuši, ka, lai darbā izjustu progresu arī brieduma gados, tam jābūt saistītam ar mūžizglītību. Tas ir īpaši svarīgi, ja darbiniekam ir augsta pieredze, personības iezīmes, kas saistītas ar zinātkāri, radošumu un neremdināmu vēlmi apgūt ko jaunu.

Darbošanās ”autopilotā”

Ja izjūtat stagnāciju un pat tā saucamo darbošanos autopilotā, kad savu pienākumus varētu veikt pat miegā, jūsu radošais ieguldījums ir pārāk mazs. Agrāk vai vēlāk tas atstās iespaidu uz jūsu nodarbinātības iespējām. Ja vēlaties būt laimīgs un ”ierauts” darbā, jums labāk atrast nodarbošanos, kas ir vilinoša izvirzīt jaunus izaicinājumus.

Jūtaties nepietiekami novērtēts

Pat tad, kad darbinieki ir apmierināti ar savu atalgojumu un karjeras iespējām, viņi var justies nenovērtēti, īpaši no vadītāju puses. Turklāt cilvēki, kas jūtas nenovērtēti darbā, visticamāk, pārpūlas vai to uzvedībā novērojami pārkāpumi – bieži un nepamatoti darba kavējumi un pat zādzības un sabotāža.

Strādājat tikai naudas dēļ

Kaut gan cilvēki mēdz samierināties ar nepateicīgu darbavietu galvenokārt finansiālu apsvērumu dēļ, turpinot veikt darba pienākumus tikai naudas dēļ, tomēr novērojams darbinieka motivācijas trūkums. Aprēķināts, ka darbinieku motivēšana ar nemateriāliem līdzekļiem (draudzīgs un atsaucīgs kolektīvs, pārdomāti un ērti iekārtota darba vide, uzņēmuma kopības sajūtas veicināšana utt.) uz darbinieku atstāj trīs reizes lielāku vēlmi sevi apliecināt pēc iespējas labāk nekā finansiāls ”labums”.

Ienīstat savu priekšnieku

Pētījumos novērots, ka darbiniekiem patīk savs darbs, bet tajā pašā laikā viņi neieredz savu tiešo priekšnieku. Šī iemesla dēļ darba pienākumu veikšanu pavada nevajadzīgs stress.

Lasi vēl