Pazemes Operas kompānija pieskandina Mežāžu alas

Komentāri

Alu cilvēkiem bijušas visas iespējas kļūt par lieliskiem dziedātājiem. Dažās alās akustika ir tik izcila, ka tās par koncertzālēm mūsdienās izmanto īstas operzvaigznes.

Māte daba ir sagādājusi teju perfektu akustiku Rokhemtonas Mežāža alās Kvīnslendas štatā Austrālijā.

Divreiz gadā Mežāžu alu lielākā atvere jeb Katedrāles ala tiek pārvērsta par koncertzāli. Šeit uzstājas operdziedātāji, kas apvienojušies Pazemes Operas kompānija. Zīmīgi, ka, uzstājoties alā, nav vajadzīgi mikrofoni. Bez tam skaņas klejojumi par nevienmērīgajiem alas griestiem un sānu plaisām rada tādu dvēseles pacēlumu, ka zosāda metas gan klausītājiem, gan pašiem dziedātājiem.

Mecosoprāns Klarisa Folčere atzīst, ka tā ir satriecoša pieredze. Patiecoties klints plaisām, skaņa ilgi rezonē un atgriežas atkal pie viņas.

Kāda austrāliete stāsta, ka vairs neizlaiž nevienu Mežāžu alu koncertu. Bez lieliskās un neprastās skaņas viņu sajūsmina arī dabas skarbais skaistums un savdabīgā intimitātes sajūta, ko dod atrašanās tik tuvu izpildītājiem.

Mežāžu alas tika atklātas 1882. gadā, un kopš tā laika kļuvušas pa populāru tūristu galamērķi. Te bieži brauc jaunlaulātie, bet opermūzikas koncerti notiek kopš 2008. gada.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl