Patriotu nedēļas pasākumu ceļvedis

0 Komentāru
Patriotu nedēļas pasākumu ceļvedis
Jaunieši dedzina svecītes Lāčplēša dienā Brāļu kapos. Foto: LETA

Šomēnes Latvijā tiek svinēta Lāčplēša diena un Latvijas Neatkarības proklamēšanas 96. gadadiena. Nedēļa starp abiem svētkiem ierasti tiek aizvadīta patriotiskā gaisotnē.

Lai vairotu svētku sajūtu, iedzīvotāji Rīgā un reģionos tradicionāli aicināti piedalīties lāpu gājienos, svecīšu nolikšanas pasākumos un apmeklēt īpašus svētku koncertus. Portāla Skaties.lv komanda patriotiskās nedēļas ieskaņā īpašā pasākumu ceļvedī apkopojusi būtiskākos notikumus Rīgā un citviet Latvijā.

Valsts svētku pasākumi Rīgā

Otrdien, 11. novembrī, Rīgā Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst.9:00 ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam plkst.11:00 notiks svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos. Dienas gaitā iedzīvotāji varēs vērot Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī piemiņas brīdī Sudrabkalniņā. No plkst.16:00 līdz pat vienpadsmitiem vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Tajā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kora, folkloras kopu un rokgrupas Pērkons koncerts Latviešu strēlnieku laukumā, kā arī uguns plosta palaišana Daugavā.

Kritušo karavīru piemiņas godināšanas pasākums Lāčplēša dienā pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa Esplanādē. Foto: Ieva Lūka, LETA

Kritušo karavīru piemiņas godināšanas pasākums Lāčplēša dienā pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa Esplanādē. Foto: Ieva Lūka, LETA

Plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks latviešu dziesminieku koncerts Latvija ir manī, kurā piedalīsies Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Pēteris Draguns, Uldis Kākulis, Austra Pumpure, Arnis Miltiņš, Uldis Ozols, Agita Kaužēna, Anta Eņģele, Zane Šmite, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Andris Mičulis, Ēriks Pozemkovskis, Inese Sērdiene un citi austrasbērni. Ieeja bez maksas.

Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga Lāčplēša dienas pievakarē, plkst.18.30, Pārdaugavas koncertzālē aicina uz kompaktdiska prezentācijas koncertu, kurā skanēs divi cikli – Raimonda Paula Spuldze un nakts taureņi un Pētera Butāna Mīlestības dziesmas. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

Lāčplēša dienai veltīti kultūras pasākumi notiks gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Rīgas Latviešu biedrības namā iedzīvotāji gaidīti latviešu dziesminieku koncertā Latvija ir manī, bet Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā Mazā ģilde būs koncerts Cauri tēvzemes pļavām un norām manas cerības mūžīgi aust. Šajā dienā uz bezmaksas koncertiem iedzīvotāji gaidīti arī kultūras centrā Iļģuciems, kultūras pilī Ziemeļblāzma, kā arī kultūras un tautas mākslas centrā Ritums, kur bez folkloras kopu koncerta būs arī sadziedāšanās un radošā darbnīca Mana saule Latvijai.

Patriotu nedēļas ietvaros portāls Skaties.lv 13. novembrī Kaņepes Kultūras centrā rīko muzikālu foto vakaru Mirklis pirms un pēc ar vairāku pašmāju neatkarīgās mūzikas entuziastu piedalīšanos. Par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, mirkli pirms un pēc atmiņās dalīsies Raimonds Lagimovs, tautā saukts par Dambi, Uldis Rudaks un Jānis Daugavietis. Ieeja bez maksas. Plašāk par pasākumu skaties šiet!

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā gaismas festivāls Staro Rīga pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un vērienīgā līdzdalības akcijā aicinās ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā. Gaismas festivāls Staro Rīga 2014 norisināsies piecu vakaru garumā – no 14. līdz 18. novembrim no plkst. 18.00 līdz 23.00. Plašāk par Staro Rīga 2014 skaties šeit!

Gaismas festivāls Staro Rīga. Foto: Edijs Pālens, LETA

15. novembrī Spīķeru kvartālā norisināsies Latvijas zīmolu tirdziņš Go Latvian!, kurā apmeklētāji varēs iegādāties Latvijā ražotus apģērbus, aksesuārus un mājas dizaina priekšmetus, kā arī mākslinieku un amatnieku izstrādājumus. Plašāk par tirdziņu skaties!

18. novembrī Rīgā paredzēta plaša svinību programma, tostarp svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana. Plašāk skaties šeit!

Citviet Latvijā

11. novembrī Lāčplēša dienas pasākumi Alūksnē sāksies jau no plkst.11.00, kad stāvlaukumā Ojāra Vācieša ielā līdz pat plkst.16.00 varēs apskatīt armijas tehniku. Plkst.14.30 Alūksnes Lielajos kapos guls ziedi pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām, bet plkst.15.00 Garnizona kapos sāksies piemiņas brīdis. Plkst.16.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks dievkalpojums, kas būs veltīts Lāčplēša dienai, bet stundu vēlāk – plkst.17.00 – sāksies piemiņas brīdis pie Jaunās pils.

Plkst. 17.30 no pils sāksies lāpu gājiens uz 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekli. Apmēram plkst. 18.00 notiks svētbrīdis pie 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa. Vēlāk, plkst.19, Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē būs Dziedošo ģimeņu šova dalībnieku Tihovsku ģimenes svētku koncerts, kurā ieeja ir bez maksas.

Arī šogad 11. novembrī pēc lāpu gājiena un piemiņas brīža Cēsīs Lejas kapos visi aicināti pulcēties Pils parkā, kur estrādē taps kopīgi veidotā liesmojošā Latvija. Plkst.18:00 uz Pils parka estrādes kāpnēm no svecīšu simtiem tiks izveidota milzīga Latvijas kontūra. Parkā skanēs mūzika, ar kuru mums asociējas Latvijas dziesmotā revolūcija, un uz Pils parka torņa tiks atveidota unikāla video projekcija. Par godu šai Lāčplēša dienai tapis jauns multimediāls priekšnesums. Šoreiz tas būs Latvijas karoga likteņstāsts.

11. novembrī Lapu gājiens notiks arī Daugavpilī. Dalībnieku pulcēšanās pie Daugavpils Universitātes korpusa sāksies plkst.16.30. Lāpu gājiens virzīsies pa pilsētas ielām un noslēgsies Vienības laukumā, kur paredzēts izveidot Latvijas kontūru no svecēm.

Dobelē par Lāčplēša dienas tradīciju kļuvis Gaismas gājiens. Pulcēšanās gājienam sāksies 16:30 Tirgus laukumā. Gājiena maršruts: Tirgus laukums – Baznīcas iela – Brīvības iela – Dobeles atbrīvošanas piemineklis. Plkst. 17:30 pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa sākies svinīgs brīdis kopā ar mūziķi Ievu Akurateri, ziedu nolikšana pieminekļa pakājē un zemessargu zvēresta militārā ceremonija. Pēc svinīgā pasākuma visi sanākušie tiks cienāti ar karstu tēju un putru.

12. novembrī plkst.18.00 Jēkabpilī notiks Lāčplēša dienas skrējiens, ar kuru tā dalībnieki godinās Lāčplēša ordeņa kavalieru piemiņu. Tā maršruts gan pa asfaltētu, gan grants segumu vedīs no Jēkabpils uz Dunavu un noslēgsies pie Ābeļu kapsētas, distances garums – aptuveni trīs kilometri.

Foto: Ieva Lūka, LETA

11. novembrī Jūrmalā, Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst.16:00 sāksies Lāčplēša dienai veltīts svētbrīdis, pēc kura plkst.17:00 pie baznīcas sāksies pulcēšanās lāpu gājienam, kas vedīs cauri visai Slokai un Kauguriem pa Raiņa un Kaugurciema ielu līdz Kapteiņa Zolta piemineklim. Arī Ķemeros šajā laikā notiks lāpu gājiens, sākot no Ķemeru vidusskolas.
18. novembrī cauri visai Jūrmalai vīsies Latvijā garākais Gaismas ceļš. Sākot no Lielupes tilta Bulduros līdz Kauguriem pēc plkst.16.30 gar pilsētas galvenās maģistrāles malu degs vairāk nekā 5000 sveču.
Tikmēr pie Kauguru kultūras nama uz Raiņa ielas plkst.19:00 tradicionāli notiks svētku koncerts. Tajā uzstāsies Kristīne Zadovska, Nauris Puntulis, Jānis Apeinis, Normunds Rutulis, koris Juventus un grupa Opus Pro. Pēc koncerta notiks svētku uguņošana.

11. novembrī plkst.13.00 J.Čakstes laukumā Liepājā norisināsies valsts svētku akcija Mēs par Latviju!.
Plkst.17.15 Rožu laukumā ikviens liepājnieks un Liepājas viesis aicināts pulcēties tradicionālajam Lāčplēša dienas lāpu gājienam. Gājiens sāksies plkst.18 un noslēgsies ar piemiņas pasākumu Ziemeļu kapos. Pasākumā uzstāsies dziedātājs Daumants Kalniņš ar dziesmām no rokoperas Lāčplēsis.
18. novembrī plkst.17.00 Liepājas iedzīvotāji un viesi aicināti uz svinīgu pasākumu K.Zāles laukumā, kur koncertā Tavs stāsts uzstāsies grupa The Sound Poets. Svētku apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt populāru liepājnieku, ģimeņu, kaimiņu, draugu un skolas biedru stāstus Latvijai, kurus varēs vērot īpaši šim nolūkam sagatavotās mākslinieka Andra Vētras video projekcijās. Svētku kulminācijā būs salūts ar muzikālu pavadījumu.

Pirmdien, 17.novembrī, klubā Fontaine Palace svētku koncertu sniegs postfolkloras grupa Iļģi. Koncertā grupa atskaņos dziesmu programmu Saules meita, kas Liepājā līdz šim nav skanējusi. Ieeja maksa – 4 eiro.

11. novembrī plkst. 15:00 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē sāksies aizlūgums par Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem.
Plkst. 16:15 no Rēzeknes Jēzus sirds katedrāles līdz Miera ielas kapiem vedīs lāpu gājiens.
Plkst. 16:45 Miera ielas kapos sāksies piemiņas brīdis Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem
Plkst. 18:00 Latgales vēstniecībā Gors izskanēs kamerorķestra Sinfonietta Rīga Lāčplēša dienas kinokoncerts. Biļetes: 3.00 eiro.
12. novembrī Latgales vēstniecībā Gors izskanēs grupas Menuets 45 gadu jubilejas koncerts Esam!.
Biļetes: 7.00 – 15.00 eiro.
16. novembrī Latgales vēstniecībā Gors plkst.12.00 – 16.15 Latviešu kino dienas ietvaros būs ispēja noskatīties kinolentes Zelta zirgs, Māra, Nāc ar mani padejot. Biļetes: 2,00 – 3,00 eiro.
18. novembrī pie Rēzeknes kultūras nama plkst.14:00 sāksies tautas skrējiens Ieelpo Rēzekni!.
Plkst. 16:15 no Festivāla parka līdz piemineklim Vienoti Latvijai! Vedīs Lāpu gājiens, kas turpināsies ar svētku saietu Katrs pa gaismas lāsei.
Plkst. Latgales vēstniecībā Gors sāksies Svētku koncerts, kurā piedalīsies Jolanta Gulbe un Hans Antehed projektā Latvijas sajūtas.

Valkā Lugažu ev. lut. baznīcā plkst.17.00 sāksies Lāčplēša dienai veltīts dievkalpojums.
Plkst.17.30 sāksies lāpu gājiens maršrutā pa Raiņa – Ausekļa – Rūjienas ielu līdz Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapiem. Pulcēšanās pie baznīcas. Plkst.18.00 notiks svinīgais atceres brīdis kritušajiem tēvzemes varoņiem.
Patriotiskās nedēļas ietvaros 12. novembrī Valkā, mežā pie estrādes notiks Patriotu skrējiens šķēršļotā apvidū. Sacensību sākums plkst.14:00, reģistrēšanās skrējienam no plkst.13:15-13:55 starta vietā. Skrējienā var startēt dalībnieki, kuri sacensību dienā sasnieguši 12 gadu vecumu. Dalība skrējienā – bez maksas.

11. novembrī plkst.16.30 Sv. Sīmaņa baznīcā Valmierā notiks aizlūgums par Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem.
No plkst.17.00 ikviens aicināts pulcēties lāpu gājienam, kas no Rātslaukuma virzienā uz pilsētas Centra kapiem sāksies plkst.17.30. Ap plkst.18.00 Centra kapos notiks Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis.

18. novembrī Rīgā, Cēsīs, Kuldīgā, Krāslavā un Aucē izskanēs īpaši svētku koncerti ar izcilu atskaņotājmākslinieku piedalīšanos. Plašāk skaties šeit!

Pasākumu ceļvedis patriotiskās nedēļas laikā tiks papildināts.

0 Komentāru