Pašmāju “Eirovīzijas” jaunākais kandidāts, “Latvijas lepnuma” laureāts The Ludvig

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

2 komentāri
Pašmāju “Eirovīzijas” jaunākais kandidāts, “Latvijas lepnuma” laureāts The Ludvig
Foto: F64

Viņam ir tikai 16 gadu, taču ar savu mūziku jau paguvis apburt daudzus. Šā gada jaunākais “Eirovīzijas” pārstāvis ir The Ludvig jeb īstajā vārdā Jēkabs Ludvigs Kalmanis. Viņš startē ar dziesmu “I’m in love with you”.

Talsinieks ar glābēja instinktu

Savas ikdienas gaitas viņš aizvada NMV Rīgas Doma kora skolā izglītības programmā ”Mūziklu dziedātājs”. “Skolā, kurā mūs necenšas pārveidot, bet palīdz attīstīties – gan kā profesionāliem mūziķiem, gan personībām,” stāsta Jēkabs. Viņš ir dzimis Talsos, kuras mūzikas skolā beidzis trombona klasi.

Mūzikas skolas skolotāji ir tie, kas puisim nav ļāvuši pagurt no mūzikas, bet galvenais cilvēks, kuram pateicoties sāku domāt par dziedāšanu, ir mana māsa Terēze Marta. “Viņa dzirdēja manu radio līdzdziedāšanu un uzslavēja, veltīja komplimentus manai balsij,” atceras jaunais mūziķis, kuram šie vārdi bijuši ļoti svarīgi.

Foto: Jēkabs prezentē savu “Eirovīzijas” dziesmu

“Vēlāk sāku dziedāt Talsu bērnu un jauniešu vokālajā studijā ”Tonis” pie vokālās pedagoģes Kristīnes Brokas-Meļķes. Manas spējas un varēšanu kādā no konkursiem pamanīja Jānis Ķirsis, kurš ir arī manas Eirovīzijas atlases dziesmas mūzikas līdzautors un producents.”

Jāatgādina, ka Jēkabs ir 2014. gada ”Latvijas lepnuma” laureāts – ”Glābējs”. Jaunais dziedātājs, kuram toreiz bija vien trīspadsmit gadu, demonstrēja savu drosmi un pašaizliedzību, izglābjot savu skolasbiedru, kurš bija pakļuvis zem ledus un slīka aukstā dīķa ūdenī Talsos.

Pseidonīms jau kopš bērnības

Jēkaba skatuves vārds The Ludvig radās ļoti vienkārši un nesamocīti. “Mums ģimenē visiem bērniem vecāki ir devuši divus vārdus. Ludvigs ir mans otrais vārds, kuru ikdienā līdz šim praktiski neizmantoju.” Beidzot jaunajam censonim radās izdevība arī otro vārdu likt lietā.

Standartā Jēkabs uzstājas viens, kad vislabprātāk sēžas pie klavierēm, taču viņam patīk arī eksperimentēt. “Esmu uzstājies arī kopā ar vairākiem mūziķiem, kuri papildinājuši manu priekšnesumu gan ar čella skaņām, gan bungu ritmu. Dziedam arī duetā ar kursa biedreni Grētu Grantiņu ģitāras pavadījumā,” skaidro mūziķis.

Video: The Ludvig – I’m in love with you

“Eirovīzija” un spiediens

Jautāts, vai ir gatavs miljonu uzmanībai, kas potenciāli viņu sagaida Kijevā, puisis atrauc, ka tas viņam tieši nāk par labu. “Tas palīdz dziesmas izpildījumam kļūt izjustākam, labākam. Esmu izvēlējies dzīvot profesionāla mūziķa dzīvi un veidot profesionāla mūziķa karjeru. Mūziķa misija ir caur mūziku sarunāties ar skatītājiem. Ja tie ir miljoni, jo labāk. Būs vairāk, kas sadzirdēs manu sakāmo,” pārliecināts ir talsinieks.

“Eirovīzija” ir Eiropas lielākais notikums mūzikā, kas sev līdzi nes arī pamatīgu mediju un milzu auditorijas uzmanību, taču Jēkabu tas nebaida. “Es to esmu pieņēmis un akceptēju, ka mūziķa karjera ir savienota ar publicitāti. Dziesmas rakstu un izpildu klausītājiem, un mediji, manuprāt, ir brīnišķīgs palīgs, lai informācija par manu sacerējumu atrastu mans klausītājs.”

Noslēgumā jautājums, kuru uzdosim visiem pašmāju “Eirovīzijas” atlases dalībniekiem – par kuru izpildītāju viņš atdotu savu balsi. “Mani favorīti šobrīd ir My Radiant You ar dziesmu ”All I Know”.”

2 komentāri