Pasaules sausāko vietu pēkšņi “atdzīvina” miljoniem dzeltenu puķu

Komentāri
Pasaules sausāko vietu pēkšņi “atdzīvina” miljoniem dzeltenu puķu
Foto: AFP/ LETA

Vienu no pasaules sausākajām un augiem nelabvēlīgākajām vietām – Nāves ieleju Kalifornijā – noklājis dzeltens puķu paklājs. Šāda parādība vērojama tikai reizi desmit gados un piesaista simtiem tūristu.

Šādu neparastu savvaļas puķu ziedēšanu vienā no pasaules sausākajām un arī karstākajām vietām uz zemeslodes Nāves ieleju pārvērš par dzīvības ieleju. Kā paskaidroja Nāves ielejas nacionālā parka reindžers Alans van Valkenburgs, esot jāsakrīt vairākiem apstākļiem: temperatūrai, vējam, kas izkaisa pa visu tuksnesi savvaļas puķu sēklas, kā arī nokrišņiem, lai vispār būtu iespējams novērot šādu ziedošo parādību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja jūs vēlaties Nāves ielejā redzēt kādu puķi, it īpaši, šo dzelteno puķu neparasto parādību, jums noteikti ir jāizmanto šāda iespēja, jo tāda var būt arī tikai vienreiz dzīvē!”

Foto

Pēdējo reizi šo savvaļas puķu ziedēšana, kad tās klāja visu tuksnesi, tika fiksēts 2005. gadā.

Nāves ieleja ir zemākā, sausākā un karstākā vieta Ziemeļamerikā. Tā ir 225 km gara un no 8 līdz 20 kilometriem plata. Reti kad gaisa temperatūra šajā tuksnesī ir zemāka par +40 grādiem pēc Ccelsija. 1913. gadā šajā tuksnesī tika fiksēts šīs valsts karstuma rekords, kas sasniedza +57 grādu lielu karstumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl