Pasaulē šausminošākās naktsmājas: aicina Halovīnu svinēt Drakulas pils zārkā

Pievienot komentāru
Pasaulē šausminošākās naktsmājas: aicina Halovīnu svinēt Drakulas pils zārkā
Foto: AP/ Scanpix

Šausmu pilna Halovīna svētku nakts vampīra Drakulas pilī – šāds piedāvājums parādījies pazīstamajā naktsmītņu izīrēšanas vietnē airbnb.com. Pieprasījums ir tik liels, ka šo iespēju var iegūt, tikai piedaloties konkursā.

”Nekādu ķiploku vai citu lietu, kas pēc tiem smaržo,” skan viens no Rumānijas Drakulas pils iekšējās kārtības noteikumiem, kas norādīts naktsmītņu izīrēšanas vietnes airbnb.com aprakstā. Šāds nosacījums ieviests ar nolūku neaizbiedēt mājas saimnieku – vampīru, kas sola nakti padarīt īpaši šausminošu.

Vietnē ievietotais sludinājums aicina divus cilvēkus izbaudīt unikālu pieredzi – pavadīt 31. oktobra nakti, guļot zārkos Drakulas pilī. Pieteikšanās ir atvērta, taču ekskluzīvā iespēja pienāksies tikai diviem laimīgajiem, kuri izlozes kārtā uzvarēs izsludinātajā konkursā.

Foto

Airbnb.com norādīts, ka konkursa laureātiem būs iespēja pilnīgā divvientulībā, ja vien nepievienosies kāds šausminošs negaidīts viesis, pastaigāties pa pils labirintiem, tumšajiem koridoriem un atrast slepeno eju uz iespaidīgu ēdamzāli. Tajā abus laimīgos gaidīšot bagātīgi klāts galds.

Viduslaiku cietoksnis Branas pils jau izsenis tiek saistīta ar pasaules slaveno Brāma Stokera šausmu noveli par vampīru Drakulu. Tiesa, nav lietisku pierādījumu, ka šausmu tēls tur būtu dzīvojis, tomēr zināms, ka par varoņa prototipu izmantots tuvumā esošas pils kādreizējais valdnieks Vlads Trešais Tepešs, kurš slavu savulaik iemantojis par nežēlīgi cietsirdīgu izturēšanos. Zīmīgi, ka viņa tēvu sauca Drakula.

Pils gadsimtiem piederējusi Hābsburgu dinastijai, un tagad tās īpašnieks ir dzimtas pēctecis Dominiks fon Hābsburgs.

Drakulas rezidence ir viens no Rumānijas populārākajiem apskates objektiem. Ik gadu to apmeklē vairāk nekā 500 tūkstoši cilvēku.

Lasi vēl