Pasaulē lielākais fotokonkurss atgriežas arī šogad!

Komentāri
Pasaulē lielākais fotokonkurss atgriežas arī šogad!
2015.gada konkursa 1.vieta / Marco Leiter

“Kultūras pieminekļi Vikipēdijā” jeb “Wiki Loves Monuments” pieder Ginesa pasaules rekords kā pasaulē lielākajam fotokonkursam. Tas notiks arī šogad un jau otro reizi arī Latvijā.

Konkurss apvieno fotogrāfus no visas pasaules, lai uzņemtu kultūras mantojuma attēlus un dalītos ar tiem Vikipēdijā. Konkurss sākas šodien, 1.septembrī, un noslēgsies 30.septembra vakarā.

Piedalīties ir aicināts ikviens – viss, kas nepieciešams, ir fotokamera! Globālā konkursa uzvarētājs varēs izvēlēties 1000 eiro naudas balvu vai 2000 eiro vērtu ceļojumu uz Wikimania pasākumu 2017.gada augustā Kanādā, Monreālā.

Kopš konkursa sākuma 2010.gadā kopumā ir augšupielādēts gandrīz 1,5 miljoni fotogrāfiju.

2015. gada konkursa uzvarētāju skaitā bija Vesterheveres bākas Vācijā fotoattēls, Svētā Miķeļa abatija Pjemontā, Itālijā un Soloveckas klostera komplekss Krievijā.

No Latvijas finālā bija Bauskas viduslaiku pils, tilts pār Ventu Kuldīgā un šaursliežu vilciena sastāvs pie Gulbenes stacijas. Latvijas konkursā piedalījās 66 fotogrāfi, iesniedzot 3537 attēlus, kas šī gada jūlijā apskatīti gandrīz 100 000 reizes.

Foto: konkursa dalībnieki no Latvijas

Pagājušā gada konkursā piedalījās vairāk nekā 6000 cilvēki no 33 valstīm. Šogad konkurss paplašinās un piedalās 40 valstis sešos kontinentos. Astoņas no šīm valstīm piedalās pirmoreiz, ieskaitot Nigēriju, Grieķiju un Bangladešu.

Visus 2015.gada konkursam iesūtītos foto aplūko šeit!

Lasi vēl