Pasaulē ir kāds lielveikals, kurā tirgo tukšus preču iepakojumus

Komentāri
Pasaulē ir kāds lielveikals, kurā tirgo tukšus preču iepakojumus
Foto: Reuters/ Scanpix

Šanhajā atvērts neparasts lielveikals. Ierasto preču vietā tajā var iegādāties tukšas paciņas, pudeles un skārdenes.

Gan no ārpuses, gan iekšpuses šis izskatās pēc parasta lielveikala. Plauktos sarindoti tādi produkti kā kola, jogurts, cigaretes un daudz kas cits – kā ikvienā citā lielveikalā, turklāt – par tipiskām cenām. Tomēr pie tuvākas apskates kļūst skaidrs, ka tas ir tikai produktu iepakojums – bez satura.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patiesībā šis nav lielveikals, bet gan mākslas projekts, kas veidots ar mērķi pievērst cilvēku uzmanību patērētāju kultūras tukšumam un pircēju liekulībai, dodot priekšroku zīmoliem, nevis saturam.

Mākslas projekts Lielveikals, ko radījis ķīniešu avangardists Jū Žeņš, pirmoreiz debitēja kādā ASV mākslas izstādē jau 2007. gadā, taču šogad tas pirmoreiz parādīts Ķīnas sabiedrībai, kliedējot robežas starp mākslu un biznesu.

Pircēji, kas ierodas lielveikalā, ne uzreiz saprot, ka tas nav īsts lielveikals, tāpēc daudzu sejās ir vērojams apmulsums. Neraugoties uz to, lielveikals turpina darboties – katru dienu no septiņiem rītā līdz pusnaktij. Pārdevēju lomas spēlē brīvprātīgie, kuri pircējiem paskaidro, kāpēc tiek pārdots tukšs iepakojums. Interesanti, ka veikals arī šo to nopelna, lai arī nav domāts gūt peļņu.

Lasi vēl