Pasakains video: tautas deju ansamblis Latvijas novados izdanco ”Skaista mana tēvu zeme”

1 komentārs
Pasakains video: tautas deju ansamblis Latvijas novados izdanco ”Skaista mana tēvu zeme”
PUBLICITĀTES FOTO

Viens no vadošajiem deju ansambļiem – Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis ”Vektors” – sarūpējis skaistu videoklipu ”Skaista mana tēvu zeme”, kurā iemūžināti dejotāji Latvijas gleznainajos novados.

Horeogrāfija veidota muzikālās apvienības ”Raxtu Raxti” un bungu un dūdu grupas ”Auļi” izpildītajai tautasdziesmai Edgara Kārkla aranžējumā ”Skaista mana tēvu zeme”, kas 2018. gadā 4. maijā piedzīvoja pirmizrādi deju lieluzvedumā ”Vēstījums Rakstos”.

Kopš tā brīža dejas horeogrāfe un TDA ”Vektors” mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale lolojusi ideju par horeogrāfijas iemūžināšanu Latvijas novadu raksturīgākajās ainavās.

Šā gada janvārī, kad latviešu skatuviskās tautas dejas Jaunrades skatē Valmierā deja ”Skaista mana tēvu zeme” ieguva pirmo vietu, tapa skaidrs, ka videoklips jāfilmē jau šogad.

“Vektora” dejotāji iemūžināti neparastā foto projektā

Tautas deju ansambļa ”Vektors” dejotājiem tas izvērtās par īstu piedzīvojumu 48 stundu garumā. Divās diennaktīs, mērojot 1000 km, tika apbraukāti visi Latvijas novadi un izbaudīta ne tikai dejošana dažādos laikapstākļos un vietās, bet arī Latvijas dabas skaistums un novadnieku viesmīlība.

Dejotāji dejoja Zemgales līdzenumā, Jūrkalnes smiltīs un stāvkrastā, Latgalē pie gleznainā Pakaļņa ezera un Vidzemē Lielās Ellītes klintīs.

Noskaties!