Pārgalvis apņēmies šķērsot okeānu… piepūšamajā bumbā

Komentāri

Mērot vairākus tūkstošus kilometru garu distanci pa okeānu burbulī jeb speciāli izveidotā piepūšamā bumbā – šādu mērķi sev izvirzījis kāds amerikānis, kurš vēlas, lai viņu dēvē par Kapteini Burbuli.

Tā dēvētais Kapteinis Burbulis jeb irāņu izcelsmes amerikānis Reza Baluči par savu mērķi izvirzījis mērot 5600 kilometru garu distanci pa okeānu no Pompano pludmales Floridā uz Puertoriko.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Divus gadus viņš strādājis pie speciāla transporta līdzekļa izveides, kuru mediji jau paspējuši salīdzināt ar lielizmēra skrejratu žurkām. Katrā pusē lielajai piepūšamajai bumbai, kurā atradīsies pats ceļotājs, ierīkotas vēl 36 mazāka izmēra atsperīgas bumbas.

Baluči plāno, ka ceļojums varētu aizņemt 21 līdz 45 dienas. Lai būtu fiziski sagatavots garajam ceļam un augstai temperatūrai, kas burbulī varētu sasniegt pat līdz 38 grādiem pēc Celsija, Baluči divu nedēļu garumā ik dienu vienu stundu karstā pirtī lēcis ar lecamauklu.

Baluči sevi dēvē par garo izturības distanču sportistu. Viņš jau iepriekš piedalījies dažādās avantūrās, pavadot vairākas nedēļas Nāves ielejā, veicot garas distances ar velosipēdu un apskrienot Amerikas Savienoto Valstu perimetru.

Šis ir jau otrais sportista mēģinājums veikt šādu ceļojumu. 2014. gadā viņš cieta neveiksmi. Pēc ceļā pavadītām trim dienām viņu ievēroja krasta apsardze un nodomāja, ka cilvēks jāglābj. Glābšanas operācijā burbulis pārsprāga. Pats piedzīvojumu meklētājs smej, ka šoreiz uz savdabīgā transportlīdzekļa vajadzētu uzlikt lielu zīmi ”lūdzu, nepārspridziniet manu burbuli!”.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl