Pārdaugavā atvērs kaķu kafejnīcu

0 Komentāru
Pārdaugavā atvērs kaķu kafejnīcu
Foto: yasa_, Flickr.com

Pasaulē iecienītais kaķu kafejnīcas koncepts drīzumā būs pieejams arī Rīgā. Gada beigās Pārdaugavā durvis vērs kaķu kafejnīca minka, kurā mitināsies pieci kaķīši no piepilsētas dzīvnieku patversmēm, informē projekta pārstāve Laura Ošiņa-Bēķe.

Kaķu kafejnīcas minka dibinātājas, uzņēmuma Draudzīgie kaķi pārstāves Laura Pūce un Zane Kurme stāsta, ka kaķu kafejnīcas sniedz iespēju sastapt un samīļot kaķi tiem, kas nevar turēt dzīvnieku savās mājās dažādu iemeslu dēļ – mājokļu ierobežojuma, dzīves situācijas u.c. iemeslu dēļ. “Jau kopš Senās Ēģiptes laikiem pierādīts, ka mājdzīvnieku klātbūtne, īpaši kaķu, daudziem cilvēkiem dod iespēju justies mīlētiem un vajadzīgiem, un pat labvēlīgi ietekmē veselību, nomierina ar savu pieglaušanos un murrāšanu un rada piederības sajūtu. Kaķu terapija ir dabisks, unikāls profilakses veids pret dažādām slimībām. Tāpat pierādīts, ka tas ir lielisks līdzeklis ikdienas stresa mazināšanai. Kaķu terapija ir īpaši piemērota cilvēkiem, kuri daudz laika pavada darbā, daudz strādā un ikdienā ir ļoti saspringti, kas ir īpaši aktuāli mūsdienu sabiedrībā”, stāsta Laura Pūce. Kaķu, suņu un citu dzīvnieciņu saimnieki ir mazāk stresaini, un viņiem ir lielākas relaksācijas spējas.

Zane Kurme piebilst, ka visi pieci kaķīši tiks adoptēti no dzīvnieku patversmēm un – kas to lai zina, varbūt kādu dienu kāds no kafejnīcas murrājošajiem iedzīvotājiem dosies uz jaunām mājām. Viņa akcentē, ka pūkainie mīluļi brīvi pārvietosies pa viesu uzturēšanās telpu, tādējādi kafejnīcas apmeklētāji varēs rotaļāties, samīļot tos vai vienkārši vērot tos darbībā. Savukārt kafejnīcas personāls rūpēsies, lai kaķi būtu labvēlīgi pret apmeklētājiem un jo īpaši bērniem.

Nelielajā kafejnīcā minka būs iespēja nobaudīt siltus un atspirdzinošus dzērienus, baudīt vīnu un vieglas uzkodas vairāku kaķu sabiedrībā un, kā uzsver abas kafejnīcas vadītājas, ar virtuves, fona mūzikas un interjera palīdzību tiks radīta mājīga noskaņa.

“Iedvesma ieviest kaķu kafejnīcu Rīgā radās periodā, kad dzīvoju Parīzē. Interesanti, ka Eiropā šīs kafejnīcas ir ārkārtīgi populāras un, lai tajās iekļūtu, pat jāpierakstās gaidīšanas sarakstā”, stāsta Z. Kurme.

Uzņēmīgās meitenes akcentē, ka gan kafejnīcas darbība, gan kaķīšu uzņemšana ir saskaņā ar Latvijas un Eiropas normatīvo aktu noteiktajām prasībām. “Mēs nodrošināsim to, lai dzīvnieku klātbūtne neliks uztraukties par riskiem kafejnīcas apmeklētāju veselībai, jo uzņēmuma personāls regulāri rūpēsies par kaķīšu medicīnisko aprūpi, pabarošanu, izguldināšanu un, protams, aktīvu dzīvesveidu,” norāda L. Pūce.

Pasaulē pirmā kaķu kafejnīca tika atvērta Taivānā 1998. gadā, un tieši Japānā kaķu kafejnīcas guvušas vislielāko popularitāti, kur darbojas vairāk nekā 30 šādu iestāžu. Iedvesmojušies no Japānas kaķumīļiem, arī ASV un Eiropa pievienojusies šai tradīcijai, un Eiropas pilsētās viena pēc otras durvis vērušas kafejnīcas, kurās priecāties par četrkājaino pūkaiņu klātbūtni. Eiropā pirmā kaķu kafejnīca tika atklāta Austrijas galvaspilsētā Vīnē, šāda kafejnīca ir arī Sanktpēterburgā, Londonā, Minhenē un Budapeštā, Parīzē un pat Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Drīzumā arī Rīgā pūkaino draugu mīļiem būs iespēja baudīt kafiju un vērot kaķus darbībā tepat tuvajā Pārdaugavā.

0 Komentāru