Par rekordlielu summu pārdota pasaulē retākā pastmarka

Komentāri
Par rekordlielu summu pārdota pasaulē retākā pastmarka
Foto: REUTERS/SCANPIX

Izsolē Ņujorkā par rekordaugstu cenu – 9,5 miljoniem ASV dolāru – pārdota par pasaulē retāko un dārgāko uzskatītā pastmarka. Tā tika izsolīta izsoļu namā “Sotheby’s”. Līdz šim lielākā summa, kāda samaksāta par vienu pastmarku izsolē, bija 2,2 miljoni ASV dolāru, un tas notika 1996. gadā.

Vien divas minūtes kopš izsoles sākuma pastmarku nopirka kāds anonīms vairāksolītājs. Tiesa, izsoļu nams bija prognozējis, ka reto pastmarku pārdos par augstāku cenu – robežāz no 10 līdz 20 miljoniem ASV dolāru.

Pastmarkas oficiālais nosaukums ir “Britu Gviānas Viena Centa Madženta”. Tā ir iekļauta retāko un dārgāko pastmarku topā. Šī pastmarka drukāta sliktā kvalitātē uz papīra, jo ir viena no pirmajām, kāda vispār pasaulē tapusi.

1856. gadā Britu Gviāna bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas izlaida savas pastmarkas.

Iepriekšējais retās pastmarkas īpašnieks bija Džons Duponts, kurš 2010. gadā mira apcietinājumā. Apcietinājumā Duponts nonāca par slepkavību. Duponts bez pastmarku kolekcionēšanas bija arī aizrāvies ar vreslingu. Nogalinātais bija viņa konkurents šajā sportā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl