Par puskailu vīriešu tēlu mājvietu kļuvusi Dubultu stacija

0 Komentāru
Par puskailu vīriešu tēlu mājvietu kļuvusi Dubultu stacija
Foto: Ivo Jurkāns, LNT

Jūrmalā atklāta Eiropā unikāla laikmetīgās mākslas telpa Mākslas stacija Dubulti. Izstāde atvērta līdz septembra vidum.

Pēc rekonstrukcijas Dubultu dzelzceļa stacija Jūrmalā ieguvusi jaunu funkciju – līdztekus vilcienu pasažieru apkalpošanai ikvienam apmeklētājam turpmāk bez maksas būs pieejama laikmetīgās mākslas izstāžu zāle Mākslas stacija Dubulti, kurā no 29. maija apskatāma pirmā izstāde Man sirdī tīģer’s.

Šī ir Eiropā vienīgā laikmetīgās mākslas telpa, kas darbojas joprojām funkcionējošā dzelzceļa stacijā, akcentē Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Ieva Aile. Ēkā līdzās laikmetīgās mākslas izstādēm arī turpmāk būs iespēja iegādāties vilciena biļetes.

“Mākslas stacija Dubulti ir izcils piemērs, kā apvienot transporta, kultūras un publiskās pārvaldes resursus, lai radītu unikālu un ikvienam pieejamu mākslas platformu. Esmu patiesi gandarīts, ka Jūrmalā būs par vēl vienu mākslas telpu vairāk, jo kultūrtūrisms ir neatņemama Jūrmalas sastāvdaļa. Līdztekus restaurētajiem pilsētas enkurobjektiem – Dzintaru koncertzālei, Aspazijas mājai, kā arī vairākiem pilsētas muzejiem – šis ir būtisks papildinājums mākslas daudzveidībai,” akcentē Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Dubultu stacijas biļešu kases darba laiks ir no plkst. 6.20 līdz 21.50, savukārt izstādes ekspozīciju visā ēkā ikviens interesents varēs aplūkot no plkst. 10.00 līdz 19.00.

Līdz 15. septembrim jaunajā izstāžu zālē apskatāma starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde Man sirdī tīģer’s projektā Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Rainis un Aspazija – 150. Iecere tapusi mākslas zinātnieces un izstāžu kuratores Ingas Šteimanes vadībā.

“Dubultu stacija ir laikmetīgās mākslas platforma ar unikālu publisko funkciju apvienojumu – joprojām funkcionējošā stacijā veiksmīgi integrētu mākslas izstāžu zāli. Arī logo – putns ar tīģera kājām – simboliski ataino mākslas stacijas duālo dabu, un ir tapis, iedvesmojoties no izstādes Man sirdī tīģer’s,” norāda I. Šteimane.

Izstādes tēma ir piedošanas – atriebības trauslā robeža, kas sasaucas ar Raiņa idejām lugā Jāzeps un viņa brāļi. Izstādē piedalās 12 laikmetīgie mākslinieki no Brazīlijas, Ēģiptes, Izraēlas, Maķedonijas, Šveices un Latvijas, tostarp no Jūrmalas.

0 Komentāru