Komentāri
Par labākajiem Latvijas vīniem izraudzīti aveņu, jāņogu un zemeņu vīni
FOTO: LETA

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības rīkotajā ikgadējā vietējo augļu un ogu vīnu konkursā par laureātiem labāko vietējo vīnu kopvērtējumā šogad kļuva Viestura Krēvica darītais aveņu vīns, Guntara un Raimonda Lubiānu jāņogu vīns, kā arī Naukšēnu mājas vīnu darītais zemeņu vīns.

Savukārt par labākajām pašmāju vīna darītavām atzītas SIA Lejasķērzēni Naukšēnu mājas vīna darītava ar upeņu vīnu, SIA Līgatnes vīna darītava ar zemeņu vīnu un Talsu novada SIA Dienliliju dārzs vīna darītava Vējkalnietis ar ērkšķogu vīnu.

Tāpat konkursa noslēguma ceremonijā šovakar pasniegtas balvas labākajiem vīniem un sidriem vairākās grupās.

Sauso baltvīnu grupā par labāko atzīts Līgatnes vīna darītavas vilkābeles augļu vīns, bet sauso sarkanvīnu grupā – Lubiānu jāņogu vīns.

Starp dzirkstošajiem vīniem, kas iegūti tikai ar dabīgu otrreizējo raudzēšanu, kā labākais atzīts Lejasķērzēnu ērkšķogu vīns. Šī darītava saņēma arī diplomu par labāko mākslīgi gāzēto dzirkstošo vīnu, kas ticis darīts no paradīzes āboliem un zemenēm.

Sidru kategorijā par labāko dzērienu, kas darīts ar tradicionālo metodi, atzīts SIA Jumpravas sidrs ābolu sidrs, savukārt par labāko mākslīgi gāzēto sidru kategorijā atzīts SIA Abavas dārzi ābolu sidrs.

Konkursā tika vērtēti arī vīni no eksotiskām izejvielām, un šajā kategorijā par uzvarētāju atzīts SIA Vējkalnietis darītais balto ceriņu ziedu vīns.

Šogad konkursam tika iesniegti 157 vīnu paraugi, kas tapuši gan licenzētās vīna darītavās, kas strādā ar komerciāliem mērķiem, gan entuziastu saimniecībās, kas vīnu gatavo pašpatēriņam.

Latvijā ražotos vīnus vērtēja gan labākie Latvijas vīnziņi – Jānis Kaļķis, Raimonds Tomsons un Gints Sniedze -, gan Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības eksperti Inese Drudze un Andris Dišlers.

Latvijas augļu un ogu vīnu konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt vīna darīšanas tradīciju kopšanu Latvijā, kas ir bagāta ar augļiem, dārza un meža ogām. Organizējot konkursu, Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva vīna gatavošanu un izplatīšanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl