Par gada dzīvnieku izvēlēta mežacūka

0 Komentāru
Par gada dzīvnieku izvēlēta mežacūka
Foto: free photos, Flickr.com

Par 2015. gada dzīvnieku izraudzīta Mežacūka Sus scrofa, kas ir lielākais cūku dzimtas pārstāvis pasaulē, informē Latvijas Dabas muzejs.

Pirmo reizi gada dzīvnieka nominācijas vēsturē Gada dzīvnieks nav aizsargājamo sugu sarakstos, uzsver Latvijas Dabas muzeja pārstāve Jolanta Bimbere. Tomēr tā atpazīstamība sabiedrībā pēdējo gadu laikā ir ievērojami augusi sakarā ar Āfrikas cūku mēra izplatīšanos Latvijā.

Latvijas Dabas muzejā atklāts mežacūkai veltīts stends, un gada garumā paredzēti vairāki tai veltīti pasākumi.

Sestdien, 24. janvārī, no plkst. 11:00 līdz 16:00 Dabas muzejā notiks ģimenes diena Gada dzīvnieks – 2015. Pasākumā būs iespēja uzzināt vairāk par mežacūku dzīvi – kurās vietās Latvijā tās dzīvo, ko ēd, ko dara ziemā un ko – vasarā.

Mežacūka par Gada dzīvnieku 2015 arī Igaunijā. Tādēļ dabas tīmekļkameru vietne Looduskalender.ee Igaunijā sadarbībā ar dabas žurnālu Loodusesõber (Dabas draugs) un iesaistoties Latvijas Dabas muzejam izsludina fotokonkursu Meža cūka – īsta cūka!. Fotokonkursā tiek pieņemtas agrāk nepublicētas fotogrāfijas arī no Latvijas dabas draugiem, iesniedzēji aicināti dalīties ne tikai ar pašu mežacūku fotogrāfijām, bet arī ar fotoattēliem, kuros redzamas mežacūku darbības pēdas dažādās situācijās. Fotogrāfijai jāpievieno stāsts par fotogrāfijā iemūžināto satikšanos ar mežacūku.

Mežacūkas Latvijas teritorijā parādījās vairāk nekā pirms 9 000 gadu. To izplatība Latvijā strauji augusi 20. gs. otrajā pusē.

0 Komentāru