Par 2,6 milj. dolāru iegādājas vienu centu

Komentāri
Par 2,6 milj. dolāru iegādājas vienu centu
Foto: Reuters/ Scanpix

Kāds monētu kolekcionārs no Beverlihilsas ASV samaksājis 2,6 miljonus dolāru par retu 18. gadsimta viena centa monētu. Tā ir lielākā jebkad samaksātā summa par tik maza nomināla naudas vienību.

Tā dēvētais birča cents ir nosaukts par godu savam gravētājam Robertam Birčam. Tas ir radīts 1792. gadā un ir viens no pirmajiem centiem, kāds jebkad ASV izgatavots. Tas tika veidots kā prototips. Kopumā pasaulē palikuši 10 šādi eksemplāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Monētu kolekcionārs Kelvins Liptons skaidro, ka viņa nopirktais eksemplārs ir vislabākais no visiem. Viņš uzsver, ka tas ir tikpat vērtīgs kā ļoti rets gredzens vai dimants. Vislabākais no labākajiem. Turklāt ņemot vērā, ko tas reprezentē, to var uzskatīt par ASV monētu dzimšanu, skaidro numisnāts.

Uz vienas no birča centa puses ir attēlots brīvības statujas sievietes profils un moto Zinātnes un industrijas brīvības vecāki. Otrā monētas pusē ir rakstīts Amerikas Savienotās Valstis un nomināls – viens cents.

Par monētu atdotie 2,58 miljoni ir vislielākā summa, ko jebkad kāds par vienu centu ir samaksājis izsoļu namā. Iepriekšējais rekords bija 1.38 miljoni ASV dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl