Organizatori: Staro Rīga būs vēl grandiozāks

0 Komentāru
Organizatori: Staro Rīga būs vēl grandiozāks
FOTO: LETA

Kā ik gadu novembrī – valsts svētku laikā – rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs gaismas festivāls Staro Rīga. Organizatori sola, ka šoreiz tas būs vēl grandiozāks – gan objektu vērienīguma ziņā, gan piesaistīto ārvalstu mākslinieku darbu dēļ. Turklāt galvaspilsētu izgaismot aicināti arī tās iedzīvotāji, veidojot dažādus gaismas objektus savu mājvietu logos.

Gada tumšākajā mēnesī – novembrī – gaismas festivāls Staro Rīga jau kļuvis par neatņemamu galvaspilsētas sastāvdaļu, kas pulcē vairākus desmitus tūkstošus skatītāju no Latvijas un arī citām valstīm. Kā norāda festivāla rīkotāji, šis gads būs īpašs, jo pirmoreiz būs apskatāmi arī ārvalstu mākslinieku darbi, un daži no tiem mēroga ziņā būs krietni lielāki, nekā redzēts citus gadus.

Viens no galvenajiem objektiem būs kanādiešu mākslinieka darbs Saliedētās zivis – uz Rīgas Kongresa nama fasādes, autors tam iedvesmu smēlies Baltijas dziesmotajā revolūcijā.

Staro Rīga pārsteigs ar vēl kādu jaunumu – multimediālu uzvedumu – gaismas slepenā dzīve, kura laikā dažādi lielformāta gaismas tēli pārvietosies pa Vecrīgas ielām.

Pēc Staro Rīga rīkotāju teiktā, šis gaismas festivāls kļuvis par lielāko Ziemeļeiropā. Šogad tas sadalīts divās daļās –  pamatprogrammā varēs apskatīt vairākus desmitus profesionālu gaismas mākslinieku darbu, bet līdzdalības akcijā – Rīgas karnevāls – aicināti iesaistīties arī iedzīvotāji un uzņēmumi, izgaismojot savus logus un ēkas fasādes.

Staro Rīga iedegsies 14. novembrī un ilgs piecas dienas.

0 Komentāru