Oktobra beigās Rīgā durvis vērs Modes muzejs

Komentāri
Oktobra beigās Rīgā durvis vērs Modes muzejs
Pixabay

Lai gan Rīga jau izsenis tikusi dēvēta par modes pilsētu un “mazo Parīzi”, šai jomai veltīta muzeja mūsu galvaspilsētā līdz šim nav bijis.

Pavisam drīz, 24.oktobrī, Vecrīgā, Grēcinieku ielā 24, netālu no Melngalvju nama, durvis vērs Modes muzejs. Lai gan Rīga jau izsenis tikusi dēvēta par modes pilsētu un “mazo Parīzi”, šai jomai veltīta muzeja mūsu galvaspilsētā līdz šim nav bijis, tādēļ šis ir ilgi gaidīts un svarīgs notikums galvaspilsētas dzīvē.

Modes muzeja pirmā izstāde 30. gadu elegance būs īpašs, cieņpilns veltījums Rīgai, kas atklās šī spilgtā laikposma izpausmes ne tikai Rietumeiropas un ASV, bet arī Latvijas modē, jo tieši starpkaru periodā dzīve Rīgā uzplauka sevišķi spoži. Te bija kinoteātri, dānsingi un kafejnīcas, restorāni un kabarē, modesdāmas un dendiji, smalki veikali, žurnāli un balles…

Modes muzeja izveide Rīgā ir privāta iniciatīva. Tā veidotāja un vadītāja Nataļja Muzičkina ir Maskavas arhitekte, kura jau vairākus gadus par savām īstajām mājām dēvē Rīgu, atzīstot, ka Rīgas mērogs, brīnišķīgā arhitektūra un bagātīgā kultūras dzīve ir ideāli piemērota mūsdienu cilvēkam. Viņas ilgu laiku lolotā ideja izveidot Rīgā modei veltītu muzeju ieguva konkrētākas aprises, kad Nataļja Rīgā satika savu senu paziņu Aleksandru Vasiļjevu. Ierosinājums sadarboties ar prieku tika pieņemts, un radās Modes muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu.

Foto: Vasiļjeva kolekciju izstādes Rīgā

Lasi vēl