Komentāri
Notiks stopēšanas maratons “Piedzīvojumu meklētājs 2014”
Foto: prieks.lv

Jau šosestdien notiks sestais aktīvā tūrisma portāla Pargajieni.lv rīkotais stopēšanas maratons “Piedzīvojumu meklētājs 2014”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad dalībnieki sacentīsies par veiksmīgākā stopētāja titulu divos maršrutos. Amatieru klasē maršruts būs Rīga – Saulkrasti – Ainaži – Staicele – Aloja – Valmiera – Rūjiena – Eriņi, bet profesionāļu klasē stopētāju mēros maršrutu Rīga – Saulkrasti – Ainaži – Pērnava – Moizakila – Karksi-Nuija – robežpunkts “Unguriņi” – Rūjiena – Eriņi.

Šī gada pasākums sāksies Rīgā, Jaunciema gatvē pie Carnikavas pagrieziena, kur laivu bāzē “Langas laivas” pulcēsies visi pasākuma dalībnieki. Jau plkst. 9:00 sāksies reģistrācija, dalībnieki saņems materiālus ar uzdevumiem un varēs plānot maršrutu un domāt, kādu taktiku izmantot,lai uzvarētu sacensībās. Mazliet pirms plkst. 10:00 būs atklāšanas uzruna, bet jau desmitos tiks dots starts un visi varēs doties ceļā. Šis pasākums ir īpašs ar to, ka pirmo reizi dalībniekiem nebūs jādomā, kā nokļūt līdz pilsētas robežai, jo stopēt varēs sākt jau gandrīz pie pašas Langas laivu bāzes.

Pašlaik maratonam ir pieteikušās 8 komandas. Viena komanda pašlaik ir pieteikusies profesionāļu klasē, bet septiņas piedalīsies amatieru klasē. Tā kā pieteikšanās vēl notiek, īpaši aicināti dalībnieki, kas vēlas sacensties profesionāļu klasē – kā katru gadu konkurence nebūs liela, bet maršruts būs gana interesants un arī uzdevumi būs ļoti saistoši.

Šī gada stopēšanas maratonu atbalsta SIA “Pedošais pelikāns” (www.langaslaivas.lv); Saulkrastu velomuzejs (www.velomuzejs.lv); Ainažu tūrisma informācijas punkts; Staiceles tūrisma informācijas centrs, SIA “Dabas pērle” (www.dabasperle.lv) un kalēja darbnīca “Kalnmesteri”.

Vairāk informācijas par maratonu atradīsiet aktīvā tūrisma portālā Pargajieni.lv (www.pargajieni.lv), kā arī zvanīt pa tālruni +371 26980327.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl