Komentāri

Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē?

Šodien, 21. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla īsfilmu programmas Short Riga ietvaros notiks režisores Lienes Lindes īsfilmas Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa pirmizrāde.

Tajā režisore skatītājam vaicā: “Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē – kad nekas nesanāk, jo pārāk daudz iedzerts vai nevietā atskan nepareizie vārdi, vai varbūt traucē stipras mēnešreizes? Vai vēl ļaunāk – gan sekss, gan filma sanāk, bet visi iesaistītie jūtas neveikli?”

Vimeo

Vimeo

Īsfilma veidota, izmantojot metodi “filma filmā”: stāsta centrā ir jaunas režisores mēģinājumi uzņemt savu pirmo filmu, par pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Filmas galvenās lomas atveido pati režisore un Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Filmā piedalās arī aktieri Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks un Klāvs Mellis, kā arī Jaunā Rīgas teātra sejas Baiba Broka un Gatis Gāga un Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba.

Kino režisors un teorētiķis Dāvis Sīmanis:

“Šī ir pavisam reta filma mūsdienu Latvijas kontekstā, kas personīgi un atklāti skata sievietes seksualitātes, seksualitātes vispār un dzimšu lomu tēmas.”

Savukārt teātra un kino režisors Pēteris Krilovs atzīst, ka filma ir “pārsteidzošs, asprātīgs un ambivalents triks, fokuss, atjautības tests. Tā ir diezgan skaudra jaunas sievietes pašrefleksija par seksualitātes nozīmi cilvēku dzīvē un vienlaikus arī perfekta mūsdienu kinematogrāfa paņēmienu un valodas pielietošana. Tāpat tas ir dzirkstošs humora šampanietis, kuru vērojot, patīkami reibst no kino gājienu daudzslāņotības.”

Filmas treileris

Filmas pirmizrāde – šodien, 21.oktobrī pulksten 18:30 kinoteātrī Kino Bize Elizabetes ielā 37.

Lasi vēl