Noskaņojies līgošanai! Filmas, kas aiznesīs Jāņu zāļu pļavā

0 Komentāru
Noskaņojies līgošanai! Filmas, kas aiznesīs Jāņu zāļu pļavā
Filmas publicitātes foto

Vai Jāņu siers jau sasiets un miestiņš sagādāts? Neatkarīgi no tā, vai tavs ceļš vedīs uz laukiem vai paliksi pilsētā un tā, vai Līgo vakarā līs vai spīdēs saule, ”Viaplay” sagatavojis burvīgu programmu, kas tevi aiznesīs Latvijas vasarā, lai kur tu atrastos.

”Viaplay” piedāvā bez reklāmām izbaudīt filmas, kurās Latvijas vasara apskatāma visā krāšņumā. Ārā līst? Pieslēdzies un ienirsti Jāņu zāļu pļavā!

”Rūdolfa mantojums” – dzīve pirms ”Skroderdienām”

”Skroderdienas Silmačos” redzētas jau desmitiem reižu? Bet vai zini, kā sākās viss stāsts, kā saimniece satikās ar bagāto Silmaču? ”Rūdolfa mantojums” ir vēstījums par to, kas notika pirms ”skroderdienām”.

Mīlas stāsts ar Romualdu Ancānu, Uldi Dumpi, Rēziju Kalniņu, Artūru Skrastiņu un citiem lieliskiem aktieriem būs īstā izvēle, noskaņojoties līgošanai.

Ir XX gadsimta sākums, kas solīja latviešiem pārticīgu un laimīgu nākotni, bija modusies tautas nacionālā pašapziņa, un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus. Vecais ķeizara zaldāts Rūdolfs Rūdups, ar savu bagātību un lepnību būdams baronam kā dadzis acīs, kļūst gaužām nevaldāms, kad viņu ķer Amora bulta.

Meklē filmu te: viaplay.lv/movies/rudolfa-mantojums

Jaunie ”Emīla nedarbi” un ”Limuzīns”

Par Vara Braslas filmu ”Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, kas kino debitēja pirms nepilna gada, pirmizrādē teica tā – šie ir jaunie ”Emīla nedarbi” un jaunais ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kas pēc gadiem kļūs par klasiku.

Filma stāsta par astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienām lauku mājās. Tās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

Filmā galvenās lomas atveido pazīstami aktieri no četriem Latvijas teātriem, tostarp, Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Alise Polačenko, Mārtiņš Meiers, Anatolijs Fečins, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Uldis Anže, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi.

Savukārt galvenā zvaigzne – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas. Jauko ģimenes filmiņu atzinīgi novērtējuši, kā bērni tā pieaugušie un profesionāļi.

Meklē te: viaplay.lv/movies/vectevs-kas-bistamaks-par-datoru

Citāda vasara

Latvieši ir mācējuši mīlēt un svinēt dzīvi pat ne tik rožainās vasarās. Ja gribas činkstēt par lietu un burkšķēt, ka tādā vasarā nu nekur negribas iet un neko darīt, der noskatīties vēsturisko drāmu ”Baiga vasara” ar Uldi Dumpi galvenajā lomā.

Baltvācu meitenes un latviešu radiožurnālista mīlestības konfrontācija ar Otrā pasaules kara politikas nežēlīgajām grimasēm. Bīstama spēle, kurā ierautas valstis un to vadoņi, mazie cilvēki un viņu dzīves. Spēle, kurā nav uzvaras. Jaunu kinematogrāfistu spēle ar žanra kanoniem – vēsturisku melodrāmu. 1940., liktenīgais Eiropas baigais gads, kad tiek okupēta arī neatkarīgā Latvija.

Meklē filmu te: viaplay.lv/movies/baiga-vasara

Un mums ir vēl – gan latviešu, gan ārzemju filmas vasaras noskaņās! Baudi šīs un neskaitāmas citas filmas pakalpojumā ”Viaplay” – bez reklāmām! Lai lustīga līgošana!

0 Komentāru