Noskaidroti latviešu iecienītākie izteicieni; “līderi” nemainās jau gadiem

4 komentāri
Noskaidroti latviešu iecienītākie izteicieni; “līderi” nemainās jau gadiem
Publicitātes foto

Ikdienā komunicējot skolā, darbā, ģimenē, izmantojam dažādus izteicienus, lai akcentētu savu domu vai piešķirtu teiktajam noteiktu noskaņu. Kā zināms, izteiciens nekad nav tikai vienkāršs vārdu kopums, bet tas vienmēr slēpj plašāku nozīmi un piešķirs sarunai ”odziņu”.

Lai noskaidrotu, kuri izteicieni Latvijā ir populārākie, sociālajā tīklā Facebook tika veikta īpaša aptauja. Apkopotie dati liecina, ka iecienītākais no sociālo tīklu lietotāju izteicieniem ir ”labais”, kuru izvēlējušies 27% no aptaujātajiem. Šo izteicienu bieži izmanto dažādas paaudzes pārstāvji, raksturojot situāciju vai notikumu, kas raisa pozitīvas emocijas un ir atstājis iespaidu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrs populārākais izteiciens, kuru izvēlējušies 18% aptaujāto, ir ”cepums tev”. 38% aptaujāto šo teicienu izmanto kā komplimentu, ja kāds paveic kaut ko interesantu vai atzinības vērtu. Turpretim 29% aptaujāto apliecina, ka šo izteicienu pielieto kā pateicību par palīdzību. 23% aptaujas dalībnieku ar ”cepums tev” dalās, kad kāds pasaka kaut ko trāpīgu, smieklīgu, bet 5%, ja kāds labi izskatās. Savukārt pārējie 5% aptaujāto atzīmējuši, ka to pielieto, kad saņem negaidītu dāvanu, bērniem par labu uzvedību un citās dzīves situācijās.

”Like” jeb ”patīk” ir trešais iecienītākais izteiciens sociālo tīklu lietotāju vidū, to savā mīļāko izteicienu sarakstā ievietojuši 15% aptaujāto. Ikdienā šis izteiciens ir ienācis sarunu kultūrā no sociālajiem tīkliem, kur ar ”like” jeb ”patīk” pogu mēs atzīmējam fotogrāfijas, video, ierakstus, kuriem mēs piekrītam, kā arī, kuri iemantojuši mūsu uzmanību un simpātijas.

Starp iecienītākajiem izteicieniem aptaujātie arī ierindojuši labi zināmos – ”pa kruto” (10%), ”omg”(8%), ”LOL” (5%), ”YOLO” (2%) un ”TBT” (1%). Savukārt 14% aptaujāto izvēlējās norādīt citus izteicienus, tostarp minot tradicionālo ”paldies”, ”super”, ”lieliski”, ”feini” un citus.

Cepumu zīmola Selga veiktās aptaujas rezultāti apliecina to, ka ikdienā dažādi paaudzes pārstāvji neformālajā saziņā gan virtuālajā vidē, gan dzīvē izmanto dažādus izteicienus, kas aizgūti no sociālajiem tīkliem vai radušies vienkārši saziņā ar draugiem un paziņām.

TOP komentāri

 • ziizii
  +2 +2 0

  ziizii

  To ? --->
  Pēdējās rindkopas teikums neko neizsaka? "Cepumu zīmola Selga veiktās aptaujas rezultātā [..]."
 • !
 • zvaniņš
  0 0 0

  zvaniņš

  ''Cepums Tevi'' ir ļoti stulbs teiciens ko pārsvarā izmato tīņi un izklausās mazliet pastulbi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl