Komentāri

Iedzīvinot latviešu tautas tradīcijas mūsdienīgās skaņās, trīs talantīgi jaunās paaudzes latviešu mūziķi – multi-instrumentālists Reinis Sējāns jeb Reynsi, etniskās mūzikas un džeza dziedātāja Leila Alijeva un koklētājs Ansis Jansons  –  ieskaņojuši latviešu tautasdziesma Ej, Laimiņa, tu pa priekšu.

Dziesma ir veltījums vasarā notikušajiem pirmajiem mūsdienu tautas mūzikas svētkiem Radagars, kas apvieno latviešu senču gudrību un laikmetīgās kultūras pieredzi. Tautasdziesmas mūsdienīgā versija ir svētku idejisks turpinājums un spilgts piemērs tam, kā, apvienojoties dažādiem mūzikas žanriem un māksliniekim, var veiksmīgi iedzīvināt latviešu tautas vērtības un tradīcijas modernajam cilvēkam saprotamā un tuvā veidā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ir milzīgs prieks šo man tik sirdij mīļo dziesmu izpildīt kopā ar tik brīnišķīgiem cilvēkiem kā Ansis un Reinis,” par jauno dziesmu stāsta mūziķe Leila Alijeva. “Personīgi es šajā dziesmā saklausu maģisko radīšanas spēku – tieši tādu, kāds tas bija Radagarā. Vienkārši būt un ļauties.”

Noklausies! Ej, Laimiņa, tu pa priekšu

Foto: festivāls Radagars

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl