Noklausies! LNSO mūziķi pašizolācijas laikā sarūpējuši krāšņu un skanīgu sveicienu

Pievienot komentāru
Noklausies! LNSO mūziķi pašizolācijas laikā sarūpējuši krāšņu un skanīgu sveicienu

Patlaban kultūras dzīve Latvijā šķietami ir apstājusies, tomēr patiesībā tās aizkulises joprojām ir ļoti aktīvas. Darba procesu aktīvi turpina arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Kaut gan kopīgas tikšanās šobrīd nav iespējamas, katrs orķestra mūziķis ikdienā pilnveido savas prasmes un mācās jaunos repertuāra skaņdarbus katrs savā mājvietā ar cerību, ka situācija drīz atrisināsies un visiem kopā atkal būs iespēja kāpt uz lielās skatuves.

”Patlaban, kad ierastā pasaules gaita piedzīvo, šķiet, daudzkārtēju palēninājumu, arī mūziķi šīs negaidītās un krasās izmaiņas izjūt ļoti tieši – īpaši tie, kuru ikdiena vienmēr bijusi saistīta ar kopīgu mūzikas atskaņošanu, muzicēšanu kolektīvā.

Saldus muzikālākie jaunieši ar īpašu sveicienu godina Bahu

LNSO mūziķi, sekojot vairāku pasaules orķestru piemēram, sagatavojuši nelielu muzikālu sveicienu kā ieskatu pašizolētā kolektīvās muzicēšanas procesā. Lai rezultāts būtu maksimāli patiess, izvēlējāmies iet grūtāko ceļu – katrs šajā ierakstā redzamais un dzirdamais mūziķis savu skaņdarba partiju iespēlējis individuāli, nevis vizuāli marķējis uz jau esoša, labi apstrādāta audioieraksta.

Mana pateicība katram, kurš piekrita iesaistīties šajā nelielajā avantūrā, un it īpaši aizkadrā palikušajam LNSO trompešu grupas līderim Jānim Porietim, kurš šo visu skaniski un vizuāli samontējis vienotā priekšnesumā.

Cerēsim, ka šī dzīves noteiktā ģenerālpauze neieilgs un mēs atkal drīz tiksimies koncertos klātienē!” saka LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

LNSO saviem klausītājiem sūta nelielu videosveicienu – fragmentu no Sergeja Prokofjeva baleta ”Romeo un Džuljeta”.