Noklausies! Latviešu mūziķis, izmantojot burkānu un lejkannu, rada pozitīvu dziesmiņu

Pievienot komentāru
Noklausies! Latviešu mūziķis, izmantojot burkānu un lejkannu, rada pozitīvu dziesmiņu

Mūziķis, pūšaminstrumentu un to aksesuāru izgudrotājs un uzņēmējs Vairis Nartišs pandēmijas laikā publicējis jautru video dziesmai ”Don’t worry be Happy”, kuras ierakstā izmantoti dažādi dārza piederumi.

Ar jauno dziesmu Vairis Nartišs ikvienu aicina domāt pozitīvi, un viss būs labi: ”Lai arī visiem māksliniekiem, ne tikai Latvijā, šis ir ļoti sarežģīts laiks, tas ir jāpārdzīvo un ar pozitīvu attieksmi jāskatās nākotnē.”

”Vienmēr esmu bijis cilvēks, kurš savās muzikālajās performancēs ir meklējis visdažādākos un vistrakākos izpausmes veidus. Šoreiz lai tā ir dārza šļūtene, lejkanna, bērnu āmurītis, elektriskā urbjmašīna un burkāns, kuri manā dziesmas ”Don’t worry be Happy” versijā pārtop gan par taurēm, gan perkusijām.

Šī ir jauna pasaules situācija, kad mums ir brīvs brīdis, lai radītu un realizētu jaunas, dažreiz pat trakas idejas, kā arī atrastu neparastus izpausmes veidus. Esmu pārliecināts, ka pēc šīs krīzes mēs mainīsimies. Un mainījušies mēs būsim ne tikai savās muzikālajās izpausmēs, bet arī savā dzīves uztverē. Jo, kā teica Rainis, pastāvēs, kas pārvērtīsies.”

Pirms vairākiem gadiem Vairis Nartišs guva starptautisku uzmanību ar savu izgudroto pūšaminstrumentu – milzu subkontrabastrompeti, kuras garums pārsniedz divus metrus.

Mūziķis turpina Latvijas sasniegumus mūzikā, pirms gada kļūstot par leģendārā pūšaminstrumentu ražotāja ”Vincent Bach” oficiālo mākslinieku. Nartišs ir pirmais metāla pūšaminstrumentālists Baltijā ar šādu godu un novērtējumu, un tas ir liels sasniegums visai Latvijas mūzikas pasaulei.