Noderīgi ieteikumi tiem, kuri dodas ceļojumā

Komentāri
Noderīgi ieteikumi tiem, kuri dodas ceļojumā
Foto: Lisa Larsson, Flickr

Vasarā negribas sēdēt uz vietas: vieni dodas uz tālām zemēm, citi apceļo savu dzimteni, bet daži brīvdienās tiecas ārpus pilsētas pie dabas — pie klusuma un svaiga gaisa. Un katram no mums gribas, lai ceļš būtu viegls un patīkams

Ticējumi

Mūsu senčiem pat kaimiņu ciema apmeklējums bija īsts ceļojums, tāpēc laika gaitā sakrājušies daudzi ticējumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
 • Pirms došanās ceļā jāapsēžas. Pie viena var padomāt, vai somā ielikāt biļetes, dokumentus un naudu.
 • Pirms došanās ceļā, pieķerieties pie galda stūra, tad brauciens būs veiksmīgs, bet atgriešanās mājās — priecīga.
 • Ja līst dienā, kad dodas ceļā — būs brīnišķīga atpūta.
 • Ja trīs reizes atgriežaties mājās pēc aizmirstām biļetēm vai kā cita, tad labāk ceļā nedodieties. Tā ir acīmredzama likteņa zīme, ka ceļot nevajag.
 • Ja vienu reizi atgriezāties atpakaļ kaut kāda iemesla dēļ, tad ieskatieties spogulī, tas atvairīs neveiksmes.
 • Ja pirms došanās ceļā nošķaudāties vienreiz — ceļā būs problēmas, ja divreiz — veiksme.
 • Lai neskumtu pēc mājām ceļojuma laikā, neatskatieties tik ilgi, kamēr jūsu māja vai pavadītāji vairs nebūs redzami.
 • Ja, izejot no mājas, uzreiz ieraugāt suni, tad jūs gaida viegls ceļš un visi atvaļinājuma plāni īstenosies.

Talismani ceļā

Protams, dodoties ceļā, nav jāņem līdzi kaudze amuletu un talismanu, bet kādu gan paņemiet aizsardzībai un atbalstam pret nepatīkamiem pārsteigumiem. Turklāt jūsu izvēlētais talismans vai zīme vienos jūs ar mājām, mentālā līmenī sajutīsiet sadarbību ar tiem, kas gaida jūs atgriežamies.

Par lielisku amuletu var kļūt kaltēts vērmeles zariņš, kas paslēpts somas dibenā. Tas atvairīs sliktus cilvēkus un ļaunus garus, pasargās jūsu ceļu no nepatikšanām.

Ja dodaties jūras ceļojumā, paņemiet līdzi akvamarīnu — tas jūs sargās ne tikai no vētrām, bet arī no jūras slimības. Varat nopirkt gredzenu ar šo akmeni, piekariņu vai auskarus. Vai arī vienkārši ielieciet akmeni savas somas kabatiņā.

Liels sargājošs spēks ir rūnām. Ja vēlaties nosargāt savas mantas no zagļiem, tad uz somām un koferiem uzzīmējiet Fehu rūnu (…). Tā atvairīs zagļus un gādās, lai jūsu bagāža nenoklīstu.

Rūna Eihwaz (…), uzzīmēta uz ādas, novērsīs jūsu ceļā visus iespējamos šķēršļus.
Ceļā ir ļoti svarīga intuīcija un spēja sajust briesmas. Šīs spējas saasinās un palīdzēs izvairīties no agresīviem cilvēkiem rūna Algiz (…). Uzzīmējiet to uz māla vai koka plāksnītes un nēsājiet kabatā vai somiņā.

Jūs atbalstīs rūna Raido (…) — tā ir domāta ceļotājiem un pat simbolizē ceļu. To vislabāk nēsāt kuloniņā vai attēlot uz ķermeņa kā īslaicīgu tetovējumu.

Bet rūna Wunjo (…), izšūta uz apģērba, ko visbiežāk vilksiet mugurā, padarīs jūsu ceļojumu ļoti gaišu un priecīgu.

Lai rūnas strādātu, tās ir jāaktivizē: sačukstieties ar tām, pastāstiet, kurp dodaties, palūdziet palīdzību. Neaizmirstiet tās nosaukt vārdā un pasakiet katrai vismaz dažus siltus vārdus.

Ja dodaties uz valstīm, kur ir ļoti spēcīgas vietējās tradīcijas, jau iepriekš noskaidrojiet, ko šajās valstīs uzskata par spēcīgu talismanu un kāda lietiņa nes veiksmi. To iegādājoties, jūsu maģiskā aizsardzība palielināsies vēl vairāk. Tiesa, šis talismans darbosies tikai šajā zemē, pēc tam tas pārvērtīsies par skaistu suvenīru. Piemēram, Turcijā par burvju palīgu kļūs zila stikla “acs”, Ēģiptē — vabole-skarabejs.

Afirmācijas vieglam ceļam un labai atpūtai

Lai jūs sevi noskaņotu uz patīkamu un vieglu ceļojumu, ir vērts uzrakstīt afirmācijas ceļam, lasīt pirms brauciena un ņemt tās līdzi. Piemēram:

 • Mans ceļš ir viegls.
 • Man visapkārt ir patīkami cilvēki.
 • Es saņemu tikai pozitīvas emocijas un iespaidus.
 • Ceļā es jūtos ļoti komfortabli.
 • Mans organisms lieliski reaģē uz klimata maiņu.
 • Visu atvaļinājuma laiku ir brīnišķīgs laiks.
 • Es iegūstu jaunus draugus.

Varat izdomāt arī savas afirmācijas.

Lasiet tās ceļā un atpūšoties. Afirmācijas jums nodrošinās savdabīgu aizsardzību, lielisku garastāvokli un cilvēku, kurus satiksiet ceļojuma laikā, labvēlību.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl