Komentāri
No puķēm vismīļākās… Ziedu tirgotāji briest Visu mīlētāju dienai
Foto: Valdiney Pimenta, Flickr

Kolumbijas ziedu industrija gatavojas lielākajai gada pārdošanas akcijai. Tā ir Valentīna diena, pirms kuras Kolumbija tradicionāli eksportē simtiem miljonus ziedu uz daudzām pasaules valstīm, un arī šis gads nebūs izņēmums.

Laikā, kad līdz Valentīna dienai atlikušas vairs tikai divas dienas un mīlētāji visā pasaulē sāk kaldināt savus nedēļas nogales plānus, ziedu audzētāji Kolumbijā ne mirkli neapstājas un ar nerimstošu rosību gatavojas gada lielākajai ziedu pārdošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kolumbija ir pasaulē otrie lielākie ziedu eksportētāji. Pēc viņu aplēsēm, šajā Valentīna dienā kolumbieši plāno visā pasaulē izpārdot 500 miljonus pašu audzētos ziedus.

Ziedu plantācijā Facatativa – aptuveni 30 kilometrus no Bogotas – darbinieki ievāc un pako rozes. Tas ir gan tradicionālais mīlas simbols, gan arī vispopulārākā puķe šajos svētkos. Ienākumi no Valentīna dienas veido 50 procentus no ziedu industrijas kopējās gada peļņas.

Kad ziedi ir novākti, tos sadala pa krāsām un šķirnēm un iepako kastēs sūtīšanai uz citām valstīm. Parasti vienā kastē ir 300 rozes vai 600 neļķes. Arī neļķes ir populāra Valentīna dienas dāvana sievietēm.

Foto: Valentīna dienas vispopulārākās puķes

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl