No ”Princešu pavārgrāmatas” līdz Baltijas ”remzijšovam” un popularitātei ”YouTube”. Jaunās pavāres Betijas stāsts

2 komentāri
No ”Princešu pavārgrāmatas” līdz Baltijas ”remzijšovam” un popularitātei ”YouTube”. Jaunās pavāres Betijas stāsts
Publicitātes foto

Viena no Latvijas pārstāvēm Baltijas jauno pavāru šovā ”Samsung Galaxy Dream Chef” ir 17 gadus vecā Betija Kalēja. Viņas gatavošanas stāsts sākas 9 gadu vecumā ar ”Princešu pavārgrāmatu”, bet nu jau meitene gatavo ne tikai saviem vecākiem, bet iedvesmo fanu simtus savā ”YouTube” kanālā. Sarunā ar Skaties.lv Betija atklāj, kā no ”Princešu pavārgrāmatas” nonākusi līdz savam kanālam un blogam.

”Savus pirmos ēdienus pagatavoju deviņu gadu vecumā, kad lūdzu vecākiem palīdzību, lai izmēģinātu receptes no bērniem domātās ”Princešu pavārgrāmatas”.

Iepatikās tik ļoti, ka pēc tam jau ķēros pie receptēm mammas žurnālos, meklēt pamācības angļu valodā,” sarunā ar Skaties.lv atceras Betija.

Viņas pirmais pašas spēkiem pagatavotais ēdiens bijusi biezpiena plātsmaize ar zemenēm no tās pašas ”Princešu pavārgrāmatas.

”To viena pati pagatavoju deviņu gadu vecumā. Prieks, ka vecāki bija atsaucīgi, man uzticējās un atļāva pašai darboties virtuvē. Viņi nevienā brīdī neteica man, ka kaut kas neiznāks vai esmu par mazu.

Viņi man ne tikai ļāva izpausties virtuvē, bet arī veda mani ceļojumos un uz restorāniem. Tas mani vienmēr iedvesmoja, jo, atgriežoties no ceļojumiem, vēlējos pagatavot tur nogaršotos ēdienus.

Mamma man iemācīja dažus pamatprincipus, piemēram, kā pirms gatavošanas izsijāt miltus, bet citādi ļāva darboties pašai,” priecīga par uzticību, kas attaisnojusies, ir ”Samsung Galaxy Dream Chef” dalībniece.

Un tā nemanot Betija kļuvusi par galveno gatavotāju ģimenē.

Betija

Betija

”Maniem vecākiem īpaši nepatīk gatavot ēst – esmu ģimenes galvenā pavāre. Un man patīk.”

Taču ne tikai viņas vecākiem ir iespēja baudīt Betijas kulinārās prasmes – meitene jau trīs gadus aktīvi rosās ”YouTube, izglītojot vienaudžus un daloties video padomos, kā ātri un vienkārši pagatavot dažādus gardumus.

”Tas ir mans hobijs! Kad pati sāku gatavot, skatījos ārzemju pamācības, līdz sapratu, ka arī pati varu dalīties pieredzē.

Mana auditorija ir cilvēki, kuri ir jaunāki par mani, apzinos, ka tie ir cilvēki, kuri ikdienā neaizraujas ar gatavošanu, tāpēc arī mani video padomi ir vienkārši. Apzinos, ka reti kuram būtu interesanti skatīties, kā es vairākas stundas gatavoju ko sarežģītu, tāpēc publicēju vienkāršas receptes, kas pa spēkam ikvienam,” stāsta Betija.

Video: izmēģini kopā ar Betiju

17 gadus jaunā Betija smejoties atklāj, ka nereti dzird no apkārtējiem jautājumu, vai viņa nākotnē vēlas kļūt par pavāri. Meitene uzskata, ka par to vēl pāragri spriest.

”Tas, ko vēlos šobrīd, ir uzrakstīt savu pavārgrāmatu. Jo viens ir publicēt receptes internetā, bet otrs – reāli turēt rokās, ko taustāmu. Un recepšu man ir daudz, jo reti kad kaut ko atkārtoju,” tā Betija.

Lai arī šķiet, ka ”Samsung Galaxy Dream Chef” viņa jūtas kā zivs ūdenī, tik vienkārši nemaz nav.

”Jau piesakoties šovam, zināju, ka tas man būs pārbaudījums tieši otro ēdienu gatavošanas lauciņā, jo es galvenokārt aizraujos ar kūku un desertu gatavošanu,” atklāj Betija.

Nepalaid garām Betijas un citu dalībnieku uznācienus šovā! Jaunākā epizode ik otrdienu!

Spied ŠEIT un uzzini visu aktuālo par ”Samsung Galaxy Dream Chef”!

“Samsung” veidotā kulinārijas šova uzdevums ir atbalstīt jauno talantu izaugsmi, kā arī motivēt viņus sasniegt savus mērķus pavārmākslā. Iespēja cīnīties par Latvijas un Baltijas jaunā sapņu šefpavāra titulu, naudas balvu 1500 eiro apmērā ar iespēju to dubultot un prakses iespējām restorānā tiek dota 12 jauniešiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Seko Betijai ”Instagram”! Spied ŠEIT!

Lasi Betijas blogu un iedvesmojies virtuves darbiem ŠEIT!

2 komentāri