Nirēji zem ūdens plāno pavadīt 73 dienas

Komentāri
Nirēji zem ūdens plāno pavadīt 73 dienas
Foto: Scanpix

Divi ASV profesori šonedēļ gatavojas sākt ambiciozu zemūdens projektu, īpašā laboratorijā dzelmē pavadot 73 dienas.

Divu amerikāņu profesoru mēģinājums pārspēt rekordu zemūdens ilgdzīvošanā sāksies piektdien. Gan 25 gadus vecā Džesika Faina, gan arī 63 gadus vecais Brūss Kantrels ir pieredzējuši nirēji. Ar savu eksperimentu viņi plāno pievērst uzmanību notiekošajam okeānā. Abi pedagogi par šo tēmu ik dienu taišraidēs internetā plāno lasīt lekcijas. Dažās no tām viņiem zem ūdens plāno pievienoties arī viespasniedzēji. Viens no viņiem būs astronauts Bazs Oldrins – otrais cilvēks, kurš izkāpa uz Mēness.

Pasniedzēji projektu nodēvējuši par “klasi zem jūras”, un tas notiks bijušajā pētniecības laboratorijā Kīlargo pie Floridas krastiem. Laboratorija ir trīs reiz divus metrus liela, blakus tai atrodas divas guļamistabas, neliela virtuve un atpūtas telpa.

Iepriekšējais rekords zemūdens ilgdzīvošanā tika uzstādīts 1992. gadā, un ilga 69 dienas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl