45 komentāri
Neskūt ir modē! Pašmāju hiphopa zvaigzne metas aizstāvēt ”Precētie pret brīvajiem” Elīnas paduses
Skaties.lv

Pamatīgu vētru pašmāju izklaides industrijā sacēlusi kārtējā ”Precētie pret brīvajiem” sērija. Tauta metusies spriest par meiteni, kura, spēles ietvaros novelkot krekliņu, atklāja zināmas sabiedrības daļas standartiem neatbilstošas paduses, un hiphopa māksliniece MC Kat uzskata par savu pienākumu meiteni aizstāvēt.

Kā sarunā ar Skaties.lv uzsver MC Kat, viņa par vienu no savām mākslinieces misijām uzskata aizspriedumu laušanu attiecībā uz skaistuma standartiem.

“Regulāri iegriežos Skaties.lv, palasu arī komentārus. Ļoti bieži lasu, ka kāda meitene ir ”ne tāda”, vienai vajag citādāk ģērbties, citai paduses sakopt, viena uzacis par biezu, citai par retu, nu tādā stilā.

Tai meitenei no “Precētie pret Brīvajiem” bija komentāri par padusēm. Nu kas tas ir? Kā cilvēkam no malas var ienākt prātā tagad otram teikt kā izskatīties?

MC Kat

MC Kat

Amerikā, piemēram, ir modē audzēt paduses un krāsot oranžas. Un, ja tas ir tas, kas patīk, tad kāda citiem daļa?

Un pārsvarā tās ir sievietes,” par anonīmo izskata apspriešanu komentāros spriež MC Kat.

Aprunāto ”padušu” video skaties te!

Viņa nekautrējas par to, ka arī pati neatbilst kādiem tur noteiktajiem ”īstajiem” skaistuma standartiem, taču tas nemazina hiphopa meitenes pievilcību puišu acīs – gluži otrādi.

Foto

“Man komentāros ļoti daudzi ko saka par uzacīm. Es jau it kā saprotu to domu un visu, man pat vienubrīd likās – varbūt tiešām jāaiziet uz salonu? Un vīrs visu laiku blakus klausījās mani – kā es to varētu uz salonu aiziet izdarīt un šito, varbūt uzsēsties uz tādas brutālas diētas, nedēļu padzert tikai ūdeni.

Tad vīram, gan mazliet bija par daudz un viņš man tā pavisam nopietni pajautāja: What’s happened to you? Are you serious? (Kas ar tevi noticis? Tu to nopietni?) Un tad man palika kauns.

Un es riktīgi sāku domāt par savām morāles vērtībām. Man ir jaunāka māsa! Kas es esmu par piemēru viņai, ja es pēc pirmā nejaukā komentāra tagad skriešu sevi labot pēc kaut kādām komentāra prasībām?

Un tad būs nākamais komentārs, ka man, nezinu, acis par zaļu, vajag zilas, es skriešu uz optiku pēc lēcām? Un ja nu sākas nopietnākas lietas? Deguns ne tāds, tie paši zobi.

Tās jau ir nopietnas pārmaiņas manā izskatā, neatgriezeniskas. Manam vīram, piemēram, ļoti patīk mani zobi! Ja es tagad kaut kāda anonīma četrpadsmitganieka dēļ to mainīšu, tad kas vispār notiek manā galvā? Es mainos dēļ kāda, ko pat nepazīstu, bet nepalieku es pati sava tuvākā cilvēka dēļ? Vēl vairāk – sevis dēļ,” pārdomas atklāj māksliniece.

Meitene ir gana pašpietiekama, lai savu dārgo brīvo laiku ieguldītu kādā saturīgākā nodarbē par nīkšanu salonā.

”Man ir savs uzņēmums, man ir māja, trīs kaķi, suns, vīrs galu galā. Un tad brīvais laiks jau tā tik īss, es gribu palasīt grāmatu, veidot mūziku, kad man ir laiks iet uz salonu? ” jautā MC Kat.

Starp citu, vīrs viņai nekad neesot izteicis komplimentus par salonā skaisti izraustītām uzacīm, taču, redzot mīļotās lielisko veikumu hiphopā, komplimenti birst kā no pārpilnības raga.

“Ir jābūt ļoti seklam, lai pavilktos uz uzacīm, vai nezinu, padusēm,” spriež MC Kat, kura, starp citu, par puišu uzmanību sūdzēties nevar. Ar visām ”nesmukajām” uzacīm.

“Puiši man pat īstenībā daudzi raksta, aicina uz tēju, kafiju, iepazīties. Protams, patīkami, taču man tas nav aktuāli – laulība man laimīga!

Bet man neviens nav atrakstījis – hei mazā, smukas uzacis,” smejas MC Kat. Saprotot, ka viņas viedoklis var noderēt ne vienam vien apmulsušam jaunam prātam, MC Kat to uzskata par savu jauno mākslinieces misiju – lauzt skaistuma stereotipus.

“Sākumā es uzskatīju par savu tādu kā misiju mazliet patīrīt Latvijas hiphopa pasauli. Dažiem veltīju dziesmas, domāju, ka savu esmu panākusi, ja ne apzināti, tad varbūt zemapziņas līmenī.

Bet kā misiju to vairs neuzskatu, es domāju tas ir aizgājis labā pašplūsmā un laiks nākamajam.

Es par savu nākamo misiju esmu nostādījusi skaistuma standartu mainīšanu. Tas varbūt skan tā diezgan muļķīgi, bet man liekas, ka tas ir tas, kas ir nepieciešams

Es turpināšu iet taisīt video, būt “nesmuka” un pierādīt, ka nav jāatbilst kaut kādam standartam, lai darītu to, kas patīk! Kāds sviests, ka 21. gadsimtā, kas tāds vēl ir jāapspriež, bet nu ja tā ir, tad es esmu ar mieru par to runāt!

Un, ja kaut viena meitene paskatīsies uz mani un nodomās “ja viņa var, tad es arī varu” un aizies un darīs, to, ko viņa vēlas, tad es domāju, ka tas būs vislielākais ieguvums visā šajā pasākumā,” tā MC Kat.

Foto

TOP komentāri

  • ...
  • Spiediens
    +12 +12 0

    Spiediens

    Viss ļaunums sākas tad , kad kāds sāk uzspiest savu viedokli kā vienīgo pareizo visiem un visur.
  • Kokoss

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl